kolorowe lodówki smeg, retro w najlepszym wydaniu

Lodówka SMEG, Lodówka Retro made in Italy

promocja na lodówki w MediaExpert

Firma SMEG została założona we Włoszech w XIX wieku. Pokaz pierwszej wyprodukowanej kuchni odbył się w 1906 roku. Od tamtego wydarzenia firma SMEG stała się liderem wśród producentów sprzętu gospodarstwa domowego we Włoszech.

Firma SMEG zapoczątkowała nowy etap w produkcji lodówek. Żywe kolory, wyjątkowa dbałość o szczegóły, wysoka jakość – to lodówka SMEG.
SMEG współpracuje z międzynarodowej sławy architektami jak Guido Canali, Giancarlo Candeago czy Mario Bellini. Kolorowe lodówki SMEG są odzwierciedleniem włoskiego designu oraz nowoczesnej technologii.

LODÓWKA RETRO Z LAT 50.

Pomimo tego, ze SMEG produkuje lodówki do zabudowy, lodówki side by side oraz french-door, to większość lodówek SMEG stylizowana jest na lata 50-te. Lodówki te charakteryzują się żywymi kolorami, zaokrąglonymi kształtami połączonymi z nowoczesną technologią. Jest to idealny wybór dla tych, którzy szukają do swojego domu czegoś więcej niż standardowej lodówki wyglądającej podobnie do innych modeli lodówek stojących w sklepach, bo kto nie rozpoznałby lodówki SMEG stojącej w kuchni? Wybór kolorów i wzorów jest naprawdę imponujący poczynając od białego poprzez limonkowy, niebieski, z kolorowymi pasami, a kończąc na fladze włoskiej czy brytyjskiej. Smeg wyprodukował również chłodziarko-zamrażarkę w stylu denim (jeans, model Smeg’s FAB28) zaprojektowaną przez znanego włoskiego projektanta Lapo Elkann.

LODÓWKA SMEG – PARAMETRY TECHNICZNE ORAZ MODELE

Do wyboru mamy różne linie lodówek SMEG. Różnią się rozmiarami, kolorami oraz parametrami technicznymi.

FAB50Lodówka SMEG FAB50

do wyboru 3 kolory.
Wymiary 1875 x 796 x 766 cm.
Pojemność użytkowa chłodziarki 362 litry, zamrażarki 107 litrów.
Klasa A+. Lodówka posiada 2 regulowane termostaty oraz 2 sprężarki.
Dodatkowo komora świeżości, która zapewni walory smakowe oraz świeżość na jeszcze dłużej.
W zamrażarce znajduje się manualna kostkarka do lodu.
Poziom hałasu 43 dB.
Jest to największy model lodówki SMEG retro.


FAB32Lodówka SMEG FAB32

do wyboru aż 7 kolorów.
Wymiary 192,6 x 60 x 72 cm.
Pojemność użytkowa chłodziarki 229 litrów, zamrażarki 75 litrów.
Klasa A++.
Lodówka posiada system NoFrost, dynamiczną cyrkulację powietrza, automatyczne odszranianie, oświetlenie LED.
Regulowany termostat.
Poziom hałasu 41 dB.

FAB30Lodówka SMEG FAB30

można wybrać spośród 11 kolorów.
Wymiary 168,8 x 60 x 72 cm.
Pojemność użytkowa chłodziarki 229 litrów, zamrażarki 64 litry.
Klasa A++.
Posiada system NoFrost, dynamiczną cyrkulację powietrza, automatyczne odszranianie, oświetlenie LED oraz pojemnik na kostki lodu.
Poziom hałasu 39 dB, lodówka jest bardzo cicha.

lodówka SMEG JeansLodówka SMEG FAB28

to najbardziej kolorowy model lodówki SMEG.
Dostępny w 17 różnych kolorach i motywach.
Wymiary 151 x 60 x 68,2 cm.
Klasa A+.
Pojemność użytkowa chłodziarki 222 litry, zamrażarki 26 litrów.
Poziom hałasu 39-40 dB (w zależności od modelu) co daje cichą pracę.
Dodatkowo lodówki SMEG wyposażone są w szklane półki, a niektóre modele posiadają drucianą, chromowaną półkę na wino. W wybranych modelach zastosowano system bacteria stop zawierający jony srebra, który zapewnia utrzymanie czystości na najwyższym poziomie. W większości urządzeń jest powłoka, która zapobiega powstawaniu odcisków palców (lodówki SMEG zrobione są ze stali nierdzewnej).

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE LODÓWKI SMEG?

Niektóre modele lodówki SMEG mają nieodwracalne drzwi, dlatego należy wybrać właściwą prawą lub lewą stronę.
Lodówki SMEG posiadają lekko wypukłe drzwi, dlatego trzeba zostawić odstęp od ściany 17,5-20 cm (w zależności od modelu) po stronie zawiasów.

Aby uniknąć problemów pamiętajmy, aby kupować SMEG’a u oficjalnego dystrybutora.

Lodówki SMEG retro najlepiej czyścić za pomocą detergentu w sprayu XSPLEND -2 oraz lekko zwilżonej ściereczki z mikrowłókna. Należy unikać szorstkich ściereczek oraz alkoholu czy substancji żrących.

OPINIE O LODÓWKACH SMEG

Przeważająca część opinii o lodówkach SMEG zaczyna się tak samo – „lodówka wygląda w kuchni rewelacyjnie”. Każdy kto posiada lodówkę SMEG mocno podkreśla jej wyjątkowy, kultowy wygląd. To zdecydowanie najczęściej podkreślany plus tych lodówek. W opiniach często też pojawiało się stwierdzenie, że lodówki SMEG bardzo dobrze utrzymują temperaturę i sprawują się dobrze jako lodówka. Są też ciche (szczególnie FAB30 i FAB28).
Nie znajdziesz w lodówkach SMEG najnowszych nowinek technologicznych, nie ma tam też bardzo rozbudowanych funkcji, które znajdziesz w innych modelach firm takich jak Liebherr, Siemens czy Samsung.

Funkcjonalność lodówek SMEG sprowadza się do podstawowych funkcji, które każda dobra lodówka mieć powinna. Nie więcej nie mniej. Należy też mieć na uwadze, że poza modelem FAB50, pojemność komory chłodniczej oraz zamrażarki jest mniejsza w porównaniu z innymi lodówkami na rynku. Jeżeli potrzebujesz dużej pojemności warto rozważyć model FAB50, ewentualnie FAB32 lub kupić lodówkę innej firmy.
Poza największym modelem, większość lodówek SMEG może okazać się zbyt mała dla 4-5 osobowej rodziny.

Cena lodówek SMEG nie należy do najniższych. Ceny wahają się od 4800 złotych do 10.000 złotych za „standardową” lodówkę. Za cenę lodówki SMEG można kupić zaawansowany model Liebherr’a lub każdej innej marki lodówkę. Nie można jednak kupić tak wyjątkowego design’u, który ma tylko włoski SMEG.

SMEG to lodówka inna niż wszystkie. Podobnie jak w przypadku dobrych włoskich samochodów design jest na pierwszym miejscu. Jeżeli chcesz kupić oryginalną, nadającą pomieszczeniu charakter chłodziarko-zamrażarkę, lodówka SMEG jest odpowiedzią.

Sprawdź ceny oraz parametry lodówek SMEG u autoryzowanego dystrybutora lodówek SMEG i skorzystaj z promocyjnych cen.

Lodówka SMEG miętowe retro

(ogólna liczba wizyt - 39 904, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

2 komentarzy pod “Lodówka SMEG, Lodówka Retro made in Italy”

 1. Drogi Panie Tomku! Pańska wiedza na temat lodówek jest imponująca! Poza tym pisze Pan rzeczowo i ze swadą – przekonująco i uroczo jednocześnie. dziękuję zawiele cennych uwag – Pański komentarz dostarczył mi najwięcej iniezbędnych nformacji, choć szperam po internecie i fizycznie, po sklepach ze sprzętem już od miesiąca. Bardzo proszę o pomoc, choć nieśmiało… Ostatecznie zawęziłam swój wybór do 2 lodówek. i dalej już nikt nie potrafi mi pomóc. Bosch KGV 33VW31E i Samsung RB29HSR2DWW, białe, 176-8 cm. Bardziej podoba mi się Samsung, niestety przeczytałam, że boczne ściany nagrzewają się (lodówka podobno oddaje ciepło bokami i tyłem). U mnie musi stać w zasadzie wciśnięta między ścianę (1 cm odległości) a meble kuchenne z drugiej strony ( w linii), standard – ciąg dolnych i górnych szafek, i tył prawie przy ścianie. Czy to wyklucza wybór Samsunga i Bosch byłby lepszą opcją w tym przypadku? Bardzo proszę o odpowiedź, nie chcę popełnić błędu, skoro mogę dokonać dobrego wyboru z Pana niesamowitą pomocą. Będę bardzo wdzięczna. Mariola

  1. Tomek - Najlepsze Lodówki

   Droga Pani Mariolu,
   dziękuję za komentarz 🙂
   W przypadku tego modelu Samsunga niezbędna wymagana przestrzeń po bokach to minimum 0,5 cm oraz minumum 1 cm z góry. Z Pani opisu wynika, że taka przestrzeń istnieje. Z tyłu lodówki musi być również conajmniej 0,5 cm (im więcej tym lepiej). Proszę również pamiętać o właściwym ustawieniu otwierania drzwi lodówki (prawa strona lub lewa), aby drzwi lodówki nie zachodziły na ścianę. Kąt otwarcia to ok. 135 stopni.
   W przypadku lodówki Bosch powinna również stać minimum 0,5 cm od bocznej ściany i posiadać wentylację dół-góra. Co do samych lodówek Bosch ma nieco lepszą klasę energetyczną A++ vs Samsung A+, ale rocznie to oszczędność tylko około 30 pln. Bosch o kilka godzin dłużej utrzymuje temperaturę w przypadku awarii prądu, za to Samsung szybciej mrozi świeżo włożone produkty. Cała reszta to już niuanse.
   Jeżeli bardziej podoba się Pani Samsung myślę, że to dobra opcja pod warunkiem zachowania powyższych odstępów i cyrkulacji powietrza.
   Pozdrawiam,
   Tomek

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top