JAKĄ LODÓWKĘ KUPIĆ, ŻEBY NIE STRACIĆ ?

promocja na lodówki w MediaExpert

NIE DAJ SIĘ ZWIEŚĆ REKLAMOM

Jeżeli trafiłeś na moją stronę to z pewnością masz ten sam problem jaki ja miałem 2 tygodnie temu, kiedy moja „stara” lodówka odmówiła posłuszeństwa i stanąłem przed dylematem – jaką lodówkę kupić ? Zainwestować w droższą ? Kupić tanią, którą można za rok, dwa wymienić jeśli znów się zepsuje ? A może jednak pójść na kompromis i kupić podstawowy model dobrej marki stawiając na jakość ?

NAJLEPSZA LODÓWKA, CZYLI CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY WYBORZE ?

A teraz dowiesz się czegoś, czego żaden producent Ci nie powie. Spędziłem dużo czasu szukając nowej, niezawodnej lodówki. Rozmawiałem z kilkunastoma ekspertami od sprzętu do chłodzenia. Przeczytałem dziesiątki recenzji i artykułów. Moja wiedza na temat lodówek bardzo się wzbogaciła…
Pamiętam jak u moich rodziców kilka lat temu wymienialiśmy wysłużoną już lodówkę. To była stara, 20-letnia lodówka marki „Mińsk”. Niezawodna. Gdyby nie fakt, że nie pasowała już wizualnie do nowej kuchni, pewnie pracowałaby przez kolejne 10 lat.
A teraz ważny punkt – lodówki, które były projektowane kiedyś nie mają nic wspólnego z lodówkami współczesnymi.

Dzisiejsze lodówki projektowane są z myślą o zysku, a nie z myślą o długoletniej pracy. Coraz częściej możemy spotkać się z opiniami, że lodówka tuż po okresie gwarancji zepsuła się.

Przypadek ? Chyba nie.

Producentom zależy na tym, aby kupować ich sprzęt częściej niż raz na 10 lat, dlatego też nowe lodówki są projektowane w inny sposób niż kiedyś. Opinie użytkowników potwierdzają tę tezę. Potwierdzają to też osoby pracujące w serwisach.
Czy to oznacza, że każda lodówka zepsuje się po 2 latach ? Oczywiście nie. Jednak jest kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić szczególną zadając sobie pytanie „jaka lodówka będzie najlepsza ?”.

KLUCZOWE CZYNNIKI PRZY WYBORZE LODÓWKI

– marka firmy ( tak, to ważny element )
– funkcje lodówki ( nie zawsze więcej oznacza lepiej )
– miejsce produkcji lodówki ( tak, kraj produkcji ma znaczenie i wpływa na jakość produktu )
– model ( nawet najlepsza firma może wypuścić na rynek słabszy produkt )
– ilość termostatów ( utrzymanie odpowiedniej temperatury pomiędzy chłodziarką, a zamrażarką to kluczowa sprawa )
– klasa energetyczna
– poziom izolacji ( czyli ile nasze produkty wytrzymają bez prądu podczas naszej nieobecności )
– do jakich głównie produktów lodówka będzie używana najczęściej ( świeże warzywa i owoce, mięso, etc )
– lodówka do zabudowy czy wolnostojąca ( o tym w moim poście o lodówkach do zabudowy )
– poziom hałasu, jeżeli masz kuchnię otwartą na salon lub lodówkę jednym z kluczowych parametrów jest poziom generowania hałasu przez lodówkę. W takim przypadku powinieneś wybierać lodówkę, której poziom hałasu nie przekracza 40-41 dB. Mój Liebherr generuje 37 dB i jest niesłyszalny. Warto dodać, że różne marki lodówek podają poziom hałasu bazując na własnych pomiarach co może w warunkach domowych nieco odstawać od podanych przez producenta parametrów.

Najlepsze lodówki powinny uwzględniać powyższe punkty. W kolejnych postach opowiem o konkretnych markach i modelach, aby ułatwić wybór tym, którzy zastanawiają się jaka lodówka będzie najlepszym wyborem.

(ogólna liczba wizyt - 48 699, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

 1. Gdyby producenci produkowali dobre lodówki to sami by się tym szczycili dajac gwarancję na 10 i więcej lat,tymczasem produkcja badziewia napędza im kasę.Po pewnym czasie zmieniają nazwę firmy i od nowa produkcja badziewia.Kupujcie tylko te które mają najdłuższą gwarancję na bebechy.

 2. Mam zamiar kupić nową lodówkę i skorzystam z rad które Pan podał.Ale nie uwzględnił Pan bardzo ważnego parametru,mianowicie poziomu hałasu,który tak dla mnie jak i większości użytkowników jest bardzo ważny.Mam kuchnię w aneksie i obecna lodówko-zamrażarka Beko jest tak głośna,że pomimo jej bezawaryjności ( 7 lat) muszę kupić nową.Dziękuję za rady i pozdrawiam.Basia

  1. Tomek - Najlepsze Lodówki

   Pani Barbaro, poziom hałasu to zdecydowanie jeden z kluczowych parametrów. Zawsze wspominam o tym w recenzjach konkretnych modeli lodówek. Zgodnie z Pani sugestią uzupełniłem post o poziom hałasu.
   Pozdrawiam,
   Tomek

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top