źródło: www.liebher.com

Lodówka do zabudowy. Tego nie dowiesz się w sklepie

promocja na lodówki w MediaExpert

JAKĄ LODÓWKĘ DO ZABUDOWY WYBRAĆ ?

Coraz częściej decydujemy się na zabudowę naszej kuchni, a co za tym idzie zabudowę sprzętu AGD. Lodówka do zabudowy jest coraz częstszą formą wyboru chłodziarko-zamrażarki. Jest kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać wybierając lodówkę w zabudowie. Od tego zależy czy nasza lodówka nie odmówi nam posłuszeństwa już po kilku miesiącach użytkowania!

PRZY WYBORZE LODÓWKI DO ZABUDOWY WYMIARY I DOPASOWANIE TO KLUCZ

Lodówki do zabudowy z zamrażarką mają standardowe wymiary ( mam na myśli sprzęt, a nie meble ) – wysokość 177,2 cm, szerokość 54,1 cm oraz głębokość 54,5 cm ( mogą być nieznaczne różnice, które nie są istotne przy standardowej konstrukcji mebli do zabudowy ).

UWAGA! Przy lodówce do zabudowy robionej na wymiar, koniecznie należy zwrócić uwagę na poziom wentylacji! Jeżeli będzie niewystarczający to lodówka szybko się przegrzeje i uszkodzi ( tak było w moim przypadku, już po 4 miesiącach moja lodówka w zabudowie przestała działać i musiałem kupić nową ). Co dokładnie oznacza dobra wentylacja ?

Powietrze zasysane jest z dołu, przechodzi przez tył lodówki i wychodzi górą. Im więcej powietrza, tym lepiej dla naszej lodówki. Poniżej przedstawiam minimalne wymagania dla mebli do zabudowy, aby nasza chłodziarko-zamrażarka mogła swobodnie „oddychać”.

jak zamontować lodówkę w zabudowieKonieczny jest duży wlot powietrza z dołu oraz wylot z góry, aby zawsze był dostęp do świeżego powietrza oraz by przepływało ono swobodnie. Otwór powinien mieć około co najmniej 200 cm2.

Kolejnym, bardzo ważnym parametrem jest odstęp tyłu lodówki od ściany – minimum 40mm głębokości. Szerokość otworu z tyłu powinna wynosić minimum 50mm szerokości, co daje nam łącznie 200 cm2 cyrkulacji powietrza z tyłu lodówki.

Podobnie powinny wyglądać wymiary na górze szafki przy wylocie powietrza, czyli dawać łącznie 200 cm2 powietrza, podobnie jak wlot na dole.

 JAKA LODÓWKA DO ZABUDOWY JEST NAJLEPSZA?

Taka, która będzie pracowała bardzo długo, bezawaryjnie i dodatkowo będzie mieć wszystkie niezbędne parametry dobrej lodówki. Mój wybór padł na lodówkę – LIEBHERR do zabudowy no frost (funkcja w zamrażarce) A++ – konkretnie model LIEBHERR ICU 3314 Comfort (dostępny tylko w Mediamarkt i Saturnie).

Dlaczego ? Dlatego, że po długich poszukiwaniach najlepszej chłodziarko-zamrażarki dowiedziałem się, że lodówki w zabudowie są bardzo wymagające i najlepiej jest wybrać markę, która specjalizuje się w produkcji lodówek. Pytając w sklepie o lodówki do zabudowy sprzedawcy często sugerowali mi innych producentów ( myślę, że jest to związane z prowizją od sprzedaży poszczególnych marek, co jest w sprzedaży częstą praktyką ). W momencie, kiedy zapytałem o najlepszą lodówkę do zabudowy, opinie były zdecydowanie na plus dla MIELE ( baaardzo droga, ceny zaczynają się od 6000 PLN ) oraz LIEBHERR. Oczywiście nie oznacza to, że inne marki są złe, ale wolałem nie testować kolejnych reklamowanych marek mając już jedną przygodę z zepsutą lodówką za sobą ( coś w tym musi być, że MIELE czy LIEBHER nie reklamują się np. w TV – widocznie nie muszą ).

lodówki do zabudowy LIEBHERR – porównaj modele, sprawdź opinie oraz skorzystaj z najniższych cen na rynku z darmową dostawą w najbardziej znanych i sprawdzonych przez tysiące klientów sklepach: EURO RTV AGD lub Electro.pl, który dodatkowo oferuje wniesienie lodówki gratis.

(ogólna liczba wizyt - 193 057, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

 1. Ponoć lodowki miele to lodowki LIEBHERR , tylko pod swoją nazwa. Koleżanka pracuje w jednej z tych firm z tad mam te informacje. Pozdrawiam

 2. Panie Tomaszu, istnieje co prawda niewielka szansa, ale czy ma Pan może kuchnię z IKEA? Poszukuję lodówki, która będzie pasowała do szafki METOD (220 cm wysokości), a znalazłem sporo opinii, mówiących o problemach z dopasowaniem chłodziarko-zamrażarki spoza IKEA do ich mebli. Być może akurat Pan będzie się mógł wypowiedzieć?
  Zainteresowała mnie lodówka, którą Pan tutaj opisuje, a alternatywą jest – również opisywany na tym blogu – Bosch KIN86KF31.
  Jeżeli nie ma Pan kuchni z IKEA, to może – z racji tematyki bloga – spotkał się Pan już z przypadkiem instalacji lodówka „nieIKEA” w szafce IKEA.
  Będę wdzięczny za komentarz 🙂

  1. Tomek - Najlepsze Lodówki

   Witam, niestety nie mam doświadczenia z kuchnią IKEA, a tym samym lodówką zamontowaną w takiej kuchni. Może ktoś z Czytelników bloga może się podzielić swoimi doświadczeniami?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top