Lodówka z kostkarką – czy warto płacić za lód?

promocja na lodówki w MediaExpert

Zastanawiasz się nad kostkarką w lodówce, ale nie wiesz czy to dobry pomysł? Lodówka z kostkarką ma swoje plusy i minusy. Dzisiaj dowiesz się co jest istotne przy wyborze lodówki z kostkarką i czy warto poświęcić trochę miejsca w lodówce, aby mieć lód na zawołanie.

CZY LODÓWKA Z KOSTKARKĄ JEST NAPRAWDĘ COOL?

lodówka z kostkarką zewnętrznąPróbowałem znaleźć informację na temat średniego zużycia lodu przez przeciętnego Kowalskiego. Nie znalazłem. Na pytanie czy potrzebujesz kostkarki w lodówce musisz zatem odpowiedzieć sobie sam. Jeżeli często używasz lodu (i nie mam na myśli ciągłych imprez) np. do koktajli to z pewnością przydałby się sprzęt, który na bieżąco produkowałby niezbędne ilości lodu.

Kostkarkę w lodówce często znajdziemy w połączeniu z dyspenserem wody (chłodna, przefiltrowana woda prosto z lodówki), ale można też kupić lodówkę z samą kostkarką. Nie będę rozpisywać się za bardzo na temat zalet lodówki produkującej kostki lodu, bo są one oczywiste. Skupię się natomiast na tym na co zwrócić uwagę i jakie są minusy lodówek z kostkarką.

Przede wszystkim lodówka z kostkarką w większości przypadków potrzebuje źródła zasilania bieżącą wodą. Oznacza to, że w pomieszczeniu, w którym zamierzasz ulokować lodówkę powinno być miejsce z wodą, do którego podłączysz lodówkę. Jeżeli nie masz zdolności hydraulicznych potrzebna  będzie wizyta hydraulika (jeśli to duży kłopot nie martw się, bo od jakiegoś czasu produkowane są lodówki np. LG, które nie wymagają podłączenia do bieżącego źródła wody, gdyż mają wbudowany pojemnik, który uzupełnia się wodą i kostki lodu gotowe).

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest to, że lodówki z kostkarką posiadają filtry, które należy co jakiś czas wymieniać. Zazwyczaj raz na sześć miesięcy, a koszt takiego filtra to ok. 120-150 pln.  Tak jak pisałem wcześniej np. lodówki LG mają wbudowany pojemnik na wodę i filtry nie są tutaj konieczne. Trzeba natomiast pamiętać o ciągłym dolewaniu wody.

Lodówka z kostkarką jest wymagająca. Tak, zajmuje dużo miejsca. Jeżeli Twoim priorytetem jest przede wszystkim przechowywanie w lodówce produktów to zastanów się czy chcesz „oddać” część powierzchni na kostkarkę. Szczególnie jeżeli przechowujesz bardzo dużo świeżych warzyw i owoców, które zajmują najwięcej miejsca. Najlepszą opcją jest większa lodówka typu side by side, gdyż nie powinno zabraknąć w niej miejsca nawet z wbudowaną kostkarką.

Możesz również zastanowić się nad rozwiązaniem, które w niektórych modelach wprowadził np. Samsung  – kostkarka znajduje się na drzwiach lodówki lub w zamrażarce  przez co zabiera mniej miejsca na półkach w lodówce. Wyjmowanie lodu w przypadku opcji w zamrażarce jest nieco trudniejsze niż w przypadku kostkarki z zainstalowanym podajnikiem na zewnątrz, ale nadal mamy więcej miejsca wewnątrz lodówki. Wszystko zależy od preferencji.

Jeżeli możesz pozwolić sobie na zakup większej lodówki (jak pisałem już wcześniej kostkarka w większej lodówce bardziej się sprawdzi) typu lodówki side by side i często używasz lodu to z całą pewnością wybór lodówki z kostkarką może znacznie ułatwić życie. Nie tylko w te upalne dni, gdy mamy ochotę na schłodzone napoje, ale przez cały rok przygotowując wspaniałe drinki, koktajle, sorbety…

Lodówka z kostkarką jest bardziej zaawansowana technicznie, dlatego warto postawić na sprawdzony model polecany użytkowników, aby uniknąć niespodzianek takich jak np. cieknąca woda z kostkarki. Również jakość kostek (np. kształt) w dobrych modelach lodówek będzie znacznie lepsza.

Sprawdź, które lodówki z kostkarką mają najwięcej pozytywnych opinii na  kostkarką w lodówce.

(ogólna liczba wizyt - 98 563, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

 1. zastanawiam się nad zakupem lodówki z kostkarką ale nie wiedziałam, że trzeba ją podłączyć do źródła wody. Dobrze wiedzieć.

 2. Czyli lodówka powinna stać blisko zlewu. w mojej kuchnie jest to niemożliwe. W sumie to moja amica kupiona pare lat temu w media expert poki co spisuje sie fajnie i zadnych bajerow mi na razie nie potrzeba 🙂

 3. Zabrakło ważnej informacji – niektóre kostkarki potrafią też kruszyć lód. Ja np. dużo częściej używam skruszonego, bo szybciej powoduje schłodzenie napoju.

  1. Tomek - Najlepsze Lodówki

   dziękuję za wskazówkę, rzeczywiście niektóre lodówki z automatyczną kostkarką mają również funkcję kruszenia lodu. Na letnie upały w sam raz 🙂

 4. Ja nie polecam lodówki z kostkarka firmy LIEBHERR ,tej do zabudowy,po ok 2-latach zepsuła się kostkarka na szczęście był jeszcze miesiąc do końca gwarancji i wymieniono,ale po roku siadło całe chłodzenie,było po gwarancji i serwis poinformował nas,że pewnie gaz chłodniczy uszedł z powodu jakiejś nieszczelności,której nie da się zlokalizować,bo technologia produktu to uniemożliwia (wszystko zalane w jeden konglomerat)na nasze ryzyko uzupełniono gaz i teraz po ok 6-miesiącach znowu to samo,lodówka przestaje chłodzić.Raczej do wyrzucenia i szukam nowej,tylko jaką,aby znowu po paru latach nie wymieniać,zwłaszcza,że ta była jak na tamte czasy bardzo droga ok.5000,00.i trzeba był podłączyć do ujęcia wody.

 5. Moja liebherr stoi 15 rok( bez kostkarki) Niestety remont kuchni niebawem i wymiana sprzętu, mam nadzieje ze nowa z kostkarka bedzie rownież tyle służyła;) Dziekuje za artykuł;)

 6. Tez chce wymienić lodówkę na taka z kostkarka. Która firma, oprócz LG produkuje lodówki bez hydraulika?

 7. Wcale nie trzeba zamawiać hydraulika do podłączenia lodówki do źródła wody, ponieważ jest to bardzo proste. Całą instrukcję można znaleźć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Vx3YDdvkR64

  A jeśli chodzi o lodówki bez podłączania do źródła wody, to taką wodę też trzeba filtrować przed wlaniem do lodówki, bo to ta sama kranówka do której podłącza się lodówkę, najlepiej takim dzbankiem z filtrami, ale po przeliczeniu wychodzi drożej niż stosowanie filtra wody do lodówki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top