Najlepsze lodówki, czyli jaka markę wybrać?

promocja na lodówki w MediaExpert

Najlepsze Lodówki … Made in Germany

W pierwszym swoim poście pisałem o kluczowych parametrach jakie powinny mieć najlepsze lodówki. Dzisiaj chciałbym rozwinąć ten wątek bardziej szczegółowo. W ramach projektu ATLETE (Appliance Testing for Energy Label Evaluation), który trwał dwa lata i w ramach którego przetestowano 80 modeli lodówek, okazało się, że ponad połowa modeli różniła się od podawanych przez producentów parametrów! Tylko 6 marek zdało test we wszystkich kategoriach na szóstkę: Liebherr, Miele, Siemens, Bosch oraz amerykański Whirpool i polski Polar. O czym to świadczy ? O tym, że połowa sprzętu miała opis nie do końca zgodny ze stanem faktycznym.

Marka i miejsce produkcji lodówek nadal ma kolosalne znaczenie

Dlaczego miejsce produkcji lodówki ( i nie tylko lodówki ) jest tak ważne ? Dlatego, że każdy kraj pomimo działania w ramach tej samej marki inaczej podchodzi do kontroli jakości, a często też do jakości samych części. Na pewno słyszałeś o tym, że niemieckie proszki do prania są o wiele lepsze od tych, które możemy kupić w Polsce pomimo, że to te same marki. Rzeczywiście tak jest. Podobnie rzecz się ma z lodówkami.
Najlepsze lodówki produkowane są w Niemczech. Dlaczego ? Dlatego, że Niemcy niezmiennie od lat kładą duży nacisk na jakość wykonania. Każda lodówka Liebherr czy Miele produkowana w Niemczech przechodzi skrupulatne testy. W odróżnieniu od lodówek produkowanych w innych krajach, gdzie testy przeprowadzane są wyrywkowo.
Jakie marki ?
LIEBHERR i MIELE to najlepsze lodówki jakie można kupić. W szczególności marka LIEBHERR, która specjalizuje się w chłodnictwie od wielu lat i wyrobiła sobie pozycję lidera. Dlatego produkty tej marki używane są w chłodnictwie przemysłowym i restauracjach, gdzie jakość ma kluczowe znaczenie. Zresztą w mojej rodzinie są 2 lodówki Liebherr i są bezawaryjne pomimo 4 lat użytkowania.

Czy warto inwestować nawet w najlepszą lodówkę tysiące złotych?

Nawet najlepsza marka lodówki może się zepsuć, dlatego najlepiej wybierać modele bez zbytecznych funkcji, gdyż tutaj im więcej nie zawsze oznacza lepiej. Nie mam na myśli kupowania najtańszej lodówki danego producenta, ale zacząłbym od modeli podstawowych, a nie najbardziej zaawansowanych, naszpikowanych technologią, gdyż te drugie są podatniejsze na psucie ( oczywiście nie jest to regułą ). Zamiast więc kupować topowy model za 3000zł danej firmy, która się nie specjalizuje w robieniu lodówek, lepiej jest kupić lodówkę liczącej się na rynku marki z mniejszą ilością opcji w podobnej cenie.

Lodówka Do Zabudowy Czy Wolnostojąca

Jeżeli tylko masz wybór postaw na lodówkę wolnostojącą. Są bardziej trwałe ze względu na inny sposób odprowadzania ciepła. Lodówki do zabudowy z czasem będą się psuły jeżeli nie zapewnimy odpowiednich warunków i nie postawimy na dobry sprzęt. Zbyt słaba wentylacja kończy się przegrzaniem i wymianą na nową ( tak było w moim przypadku, dlatego tym razem postawiłem na znaną markę i odpowiednie przygotowanie miejsca do zabudowy ).

Wybierając najlepszą lodówkę weźmy pod uwagę powyższe czynniki, a na pewno unikniesz wielu problemów.Hidden risks of erectile dysfunction medications sold online

Najlepsze marki lodówek

Zobacz lodówki cenionych marek, które mają najlepsze opinie konsumentów:
LIEBHERRSIEMENSBOSCH.

(ogólna liczba wizyt - 132 916, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

6 komentarz pod “Najlepsze lodówki, czyli jaka markę wybrać?”

 1. Tomek - Najlepsze Lodówki

  Lodówka do zabudowy ma znacznie większe wymagania niż lodówka wolnostojąca. Wynika to z tego, że lodówka w zabudowie ma znacznie gorszą cyrkulację powietrza. Zbyt słaba cyrkulacja może (i tak jak w moim przypadku spowoduje) uszkodzić lodówkę. Lodówka bez prawidłowego odprowadzania ciepła zacznie się przegrzewać, aż w końcu ulegnie awarii. Polecam mój post na temat lodówek do zabudowy https://www.najlepszelodowki.com.pl/blog/lodowkadozabudowy/
  Pozdrawiam,
  Tomek

 2. Mam 47 lat. Odkąd pamiętam w domu rodzinnym stoi lodówka Polar, model chyba 180. Wciąż ta sama. Kojarzę tylko wymianę termostatu i uszczelek drzwiowych, ponad 20 lat temu. Nie wiem ile prądu ciągnie i chyba nie chcę wiedzieć 🙂
  Obecnie przymierzam się do Liebherr 2311 lub 2811
  Pozdrawiam

 3. W 2008 po 25 latach wymieniliśmy starą snaigę na indesit-a… baan 34vp – który obecnie wykazuje objawy usterki -chłodziarka ledwie chłodzi. Dziwne, ale zamrażarka śmiga. Wymiana, czy tylko naprawa, to się okaże. Dodam, że system osadzenia dolnych półek to niewypał – zamiast długich wpustów w ścianach, zastosowano w półkach kołki, które odpadły po około 4 latach. Poza tym plastik obudowy wewnętrznej pękł w narożniku obok osadzenia półki i postępuje! Mam nadzieję, że od czasu publikacji jakość chłodziarek nie uległa zmianie, i uda się kupić coś na dłużej … 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top