niemiecka jakość w rozsądnej cenie

Lodówki Bosch, jakość w dobrej cenie.

promocja na lodówki w MediaExpert

Bosch to niemiecka firma, która zdążyła przez lata przyzwyczaić do dobrej jakości. Ciekawostką jest fakt, że Bosch i Siemens to ta sama grupa kapitałowa. Lodówki Bosch i Siemens produkowane są na tej samej linii produkcyjnej. Wystarczy zresztą spojrzeć do środka i wszystko jest jasne. Niegdyś lodówki Bosch produkowane były w Niemczech (podobnie jak Siemens). W chwili obecnej produkowane są głównie w Turcji i Hiszpanii (jeśli chodzi o nasz rynek). Nie oznacza to oczywiście, że są słabej jakości. Wręcz przeciwnie Bosch to dobra firma, a opinie na temat lodówek Bosch’a tylko to potwierdzają.

Moim pierwszym wyborem lodówki jest oczywiście Liebherr jadnak gdybym miał wybierać poza tą firmą wybrałbym Siemensa lub Boscha. To najlepsza alternatywa w stosunku jakość/cena.
Tyle słowem wstępu. Teraz spróbuję odpowiedzieć na pytanie: „jaką lodówkę Bosch kupić”. Zadanie jest o tyle trudne, że modeli jest bardzo dużo. Wybrałem więc modele z różnych przedziałów cenowych oraz takie, które otrzymały od użytkowników bardzo dobre opinie. Jestem zwolennikiem wybierania czegoś co jest już sprawdzone.

Bosch Side by Side KAN58A55

chłodziarko-zamrażarka Bosch side by sideChłodziarko-zamrażarka Bosch side by side KAN58A55 to jeden z najwyższych modeli Boscha. Posiada system NoFrost, dystrybutor wody oraz kostkarkę. Do tego mini-barek. Duży plus to 3 szuflady na świeże warzywa i owoce. Roczny koszt poboru prądu to ok. 230 złotych. Jest nieco niższy niż średnia dla lodówek typu side by side. Przeglądając internet szukałem opinii o tym modelu i w Polsce wiele ich nie znalazłem. Te, które znalazłem są pozytywne. Więcej komentarzy znalazłem na niemieckich stronach – większość bardzo pozytywne. Najczęściej wymieniane pozytywne strony to wysoka jakość i solidne wykonanie, duża pojemność i ładny wygląd. Minusem może być cena, ale w końcu to duża lodówka side by side i musi kosztować więcej niż standardowa chłodziarko-zamrażarka. Cena około 4200 złotych.

 

Bosch KGN36VL21

Bosch KGN36VL21Bardzo udany model, o którym pisałem już wcześniej w rankingu najlepszych lodówek. Został bardzo wysoko oceniony przez użytkowników. Lodówka świetnie chłodzi, jest bardzo funkcjonalna, a przy tym bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Większość opinii wskazuje, że lodówka jest cicha. Sprawdziłem i poziom generowanego hałasu to 44 dB co moim zdaniem nie powinno być odczuwalne w większej kuchni, ale w bardzo małej kuchni lodówka może być słyszalna. Wymienianym minusem była też powłoka lodówki, która pozostawia ślady palców, więc trzeba uważać. Jak wszędzie znajdą się minusy, ale na ilość wystawionych bardzo wysokich opinii użytkowników ten model jest na pewno jednym z najlepszych w swojej klasie cenowej. Cena około 2000 złotych.

 

 

 

Bosch KIV34x20 do zabudowy

lodówka Bosch w przystępnej cenieDla tych, którzy szukają prostej lodówki do zabudowy Bosch, model KIV 34×20 może być dobrym wyborem. Bardzo dobra cena to tylko jeden z wielu plusów. Lodówka jest bardzo cicha, zaledwie 39 dB, więc można postawić ją w otwartej kuchni bez narażania się na hałas. Dobra jakość wykonania, szklane półki i funkcjonalność. Szuflada na warzywa i owoce posiada „falowane” dno przez co cyrkulujące powietrze nie pozwala na osadzanie się wilgoci. Bosch KIV34x20 nie jest najbardziej zaawansowanym modelem lodówki na rynku, jednak posiada wszystko to czego potrzeba w lodówce. Jeżeli szukasz kompromisu pomiędzy ceną, a jakością to KIV34x20 na pewno spełni oczekiwania nawet 4 osobowej rodziny. Cena około 1600 złotych.

Powyższe modele to tylko wybrane lodówki, które zostały sprawdzone przez klientów i pozytywnie ocenione. Godne uwagi są również lodówki: Bosch KGN39VL31E oraz Bosch KGN33Y22.

Lodówki Bosch i opinie wystawione przez ich użytkowników mówią same za siebie. Jeżeli cenisz sobie dobrą jakość, solidność,  oraz funkcjonalność w rozsądnej cenie kup Boscha.

Opinie, parametry oraz ceny powyższych (oraz innych) lodówek Bosch sprawdzisz tutaj.

Zobacz też mój krótki przewodnik na temat sklepów internetowych RTV AGD, aby dowiedzieć się, gdzie i dlaczego najlepiej kupować.

(ogólna liczba wizyt - 33 395, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top