Lodówka Samsung | Nowoczesne rozwiązania w dobrej cenie.

promocja na lodówki w MediaExpert

Otrzymałem od Was wiele wiadomości z pytaniem o najlepsze lodówki na rynku. Bardzo często pojawiało się pytanie czy lodówka Samsung jest warta uwagi. Samsung w ostatnim czasie wprowadził na rynek wiele ciekawych rozwiązań i zdobył pozycję lidera w wielu elektronicznych sprzętach. Jak wygląda sytuacja firmy Samsung w sektorze lodówek? Marka ma bardzo ambitne plany: do 2015 roku chce zostać największym producentem sprzętu gospodarstwa domowego na świecie. Sprawdźmy więc, jakie ma szanse.

W tym artykule przyjrzymy się charakterystycznym cechom lodówek Samsung, oraz zwrócimy uwagę na flagowe technologie, stosowane w urządzeniach tego producenta.

Co wyróżnia lodówki Samsung od konkurencji ?

Opisywany producent dba o to, aby do wypuszczanych na rynek urządzeń dodawać najnowocześniejsze rozwiązania. Nie inaczej jest w przypadku lodówek Samsung. Właściwie przy każdej nowej linii produktowej konsumenci zaskakiwani są nowymi rozwiązaniami technologicznymi, które w większości przypadków naprawdę uprzyjemniają użytkowanie sprzętu. Nie są to zatem tylko puste chwyty marketingowe, a prawdziwie innowacyjne rozwiązania.

czarna lodówka SamsungSamsung jest chyba jedyną firmą na rynku, która produkuje lodówki w różnych kolorach dla tego samego modelu. Wszystko po to, aby klient miał jak największy wybór również pod kątem designu. Wygląd lodówki może nie jest jest najważniejszą cechą, jednak dobrze zaprojektowana chłodziarka może być prawdziwą ozdobą kuchni. Przykład? Spójrzcie na zdjęcie obok: Ta czarna lodówka Samsung idealnie uzupełni nowoczesne i minimalistyczne wnętrza; ciemny kolor dodaje jej sporo elegancji.

To co jeszcze zasługuje na duży plus dla lodówki Samsung to bardzo przemyślane i funkcjonalne wnętrze. Zazwyczaj spotykam się z lodówkami, których wnętrze wydaje się małe i nieporęczne. Lodówki Samsung zdecydowanie dobrze sprawują się pod kątem przestrzeni wewnątrz. Mało tego, często mają one większą pojemność niż lodówki innych producentów (porównując urządzenia o bardzo zbliżonych wymiarach).

Lodówka Samsung – wybrane funkcje

lodówka w lodówce

Funkcja lodówka w lodówce – niektóre modele lodówek Samsung wyposażone są w szufladę CoolSelect Zone™, która w zależności od ustawień pozwala na przechowywanie różnego rodzaju produktów. Dostępne są aż 4 ustawienia: delikatne mrożenie, strefa 0, chłodzenie i szybkie chłodzenie. Dla przykładu świeże warzywa najlepiej przechowywać w temperaturze około 0-3 stopni przez co dłużej zachowują świeżość i swoje właściwości. W późniejszych modelach pojawiły się różne wariacje na temat tej funkcji, takie jak na przykład szuflada Fresh Zone, dedykowana do przechowywania mięsa i ryb.

funkcja składania połki

Składana półka – Pisałem już wcześniej o bardzo dobrym zaplanowaniu wnętrza lodówek Samsung. Dodatkową opcją w lodówkach Samsung jest składana półka, dzięki której zmieścimy wewnątrz lodówki nawet bardzo duże produkty. W większości innych lodówek jest to niewykonalne. Półkę możemy złożyć częściowo lub całkowicie przez co bez problemu zmieścimy dzbanek wody, arbuza czy tort. Bardzo ciekawa i przydatna opcja.

funkcja MultiFlow

Funkcja Multi Flow  funkcja ta zapewnia równomierne rozmieszczenie schłodzonego powietrza wewnątrz lodówki, przez co produkty schładzane są w równym stopniu i zachowują świeżość na dłużej.


Cicha praca dzięki kompresorowi Digital Inverter –
nowe lodówki Samsung często wyposażone są w unikalny kompresor, który automatycznie dostosowuje szybkość do jednego z siedmiu trybów pracy. Dzięki temu nie tylko emituje mniej hałasu, ale również pozwala na oszczędność energii. Kompresory Digital Inverter są objęte 10 letnią gwarancją – to sprawia, że lodówki wyposażone w taką technologię są naprawdę warte uwagi.


nofrostTechnologia No Frost –
Obecnie popularna u wielu wiodących producentów, natomiast lodówki Samsung  No Frost cieszą się bardzo dobrymi opiniami użytkowników. Lód i szron nie gromadzą się na ściankach lodówki – oszczędność czasu przy sprzątaniu gwarantowana.


twin-coolingSystem Twin Cooling Plus – 
W tę funkcję producent wyposaża z reguły największe modele (takie jak np. lodówka Samsung side by side, na zdjęciu po lewej). Technologia ta oznacza dwa oddzielne obiegi powietrza, które osobno dbają o optymalną temperaturę i wilgotność w chłodziarce i zamrażarce. Dzięki Twin Cooling żadne niepożądane zapachy nie przeniosą z lodówki do zamrażarki (i na odwrót). W najbardziej zaawansowanych technologicznie lodówkach Samsung możesz spotkać również system Triple Cooling (składający się z aż 3 niezależnych obiegów chłodnego powietrza).

To oczywiście tylko niektóre wybrane funkcje. Poza wymienionymi dostępne są jeszcze takie jak:

  • półki zatrzymujące płyn – pewnie nie raz zdarzyło się nam rozlać coś wewnątrz lodówki. Funkcja ta zapobiega dalszemu rozlewaniu się płynów na niższe półki.
  • oświetlenie wieżowe LED – bardzo wydajne oświetlenie, które naświetla każdy zakamarek lodówki. W niektórych modelach można spotkać również LEDowe podświetlenie uchwytu, co znacznie podnosi estetykę urządzenia.
  • półka na desery Soft Frost – jest to idealne miejsce do przechowywania deserów ze względu na optymalną temperaturę. Desery nie będą zbyt zmrożone, a idealnie „gładkie”
  • tryb wakacyjny – jedna z moich ulubionych funkcji, która pozwala na sporą oszczędność energii elektrycznej. Zawsze warto dbać o rachunki, a tryb wakacyjny przyczyni się do ich obniżenia. Pozwala on na wyłączenie pracy chłodziarki, przy jednoczesnym utrzymywaniu optymalnej temperatury w zamrażarce.
  • szybkie mrożenie i chłodzenie – bardzo przydatne, gdy potrzebujesz szybko schłodzić napoje, lub zamrozić dużą partię produktów spożywczych.
  • metal cooling – czyli tylna ściana lodówki pokryta metalem. Ten materiał ma możliwość magazynowania chłodu, dzięki czemu temperatura w chłodziarce pozostaje optymalna (nawet przy częstym otwieraniu drzwi lodówki).
  • alarm otwartych drzwi – przydatna funkcja, która poinformuje użytkownika o niedomkniętych drzwiach chłodziarki z pomocą alarmu dźwiękowego.

Opinie o lodówkach Samsung

Recenzje użytkowników, którzy mieli już okazje przetestować dany sprzęt, mogą być bardzo istotnym kryterium, pomagającym podjąć decyzję o zakupie. Jeśli zastanawiasz się nad kupieniem lodówki Samsung, raczej nie będziesz mieć większych problemów ze znalezieniem wyczerpujących opinii. Lodówka Samsung to jedna z najbardziej recenzowanych lodówek.

Samsung to bardzo popularny producent – praktycznie w każdym większym sklepie internetowym znajdziesz kilkanaście lub kilkadziesiąt recenzji danego modelu. Warto wspomnieć, że przeważają tu oceny pozytywne, a konsumenci często rekomendują zakup innym użytkownikom.

Ja sam mam pozytywne wrażenia z użytkowania lodówek Samsung. Zachęcam Cię do zajrzenia do mojego rankingu 10 najlepszych lodówek (w którym wyróżniłem aż 3 lodówki Samsung)

Czy warto kupić lodówkę Samsung ?

Lodówki Samsung stają się coraz bardziej popularne nie tylko ze względu na funkcje czy design, ale też ze względu na konkurencyjną cenę w porównaniu np. do lodówek niemieckich (takich jak np. Liebherr).

Osobiście jestem zwolennikiem sprawdzonych niemieckich marek, które od lat słyną z wysokiej jakości i niezawodności podzespołów. Jeżeli jednak nie chcesz wydawać zbyt wielu pieniędzy na dodatkowe funkcje (komora fresh, dodatkowe podświetlenie, kruszarka do lodu), za które w podstawowych modelach lodówek niemieckich firm trzeba będzie dopłacić, to Samsung będzie z pewnością dobrą alternatywa w rozsądnej cenie.

Zobacz najbardziej popularne lodówki Samsung oraz sprawdź opinie użytkowników.

(ogólna liczba wizyt - 19 634, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top