KGF39PI45

BOSCH KGF39PI45 – nowoczesna lodówka dla wymagających

promocja na lodówki w MediaExpert

Jakie cechy powinna posiadać lodówka, by zyskać zainteresowanie potencjalnych nabywców? Wszyscy wiemy, że w świecie zdominowanym przez nowe technologie niezawodność i funkcjonalność sprzętu to za mało. Potrzebne są dodatkowe udogodnienia i funkcjonalności – często to właśnie one decydują o sukcesie danego modelu. Sprytnego wykorzystania nowoczesnych rozwiązań nie zabrakło w lodówce KGF39PI45 od marki Bosch – zapraszam do zapoznania się z recenzją, w której przedstawiam najważniejsze cechy tego urządzenia.

BOSCH KGF39PI45 – najważniejsze informacje

Model KGF39PI45 został wyposażony w technologię VitaFresh, dzięki której chłodziarka może utrzymywać temperaturę oscylującą wokół 0 stopni Celsjusza (w dedykowanych strefach). Pozwala to zachować świeżość produktów na dłużej (producent wskazuje na nawet 3 krotne wydłużenie czasu, w którym żywność pozostanie świeża). Dedykowane szuflady VitaFresh doskonale sprawdzą się przy przechowywaniu wszystkich produktów, jednak szczególnie przydadzą się one miłośnikom mięs, ryb i owoców morza.

Choć temperatura 0 stopni Celsjusza wydaje się być optymalna dla szuflad VitaFresh, producent pozostawił użytkownikom możliwość modyfikacji ustawień. Temperatura każdej ze stref urządzenia (czyli zamrażarki, komór VitaFresh oraz lodówki) jest widoczna na zewnętrznym wyświetlaczu. Z tego miejsca użytkownik ma możliwość modyfikacji ustawień temperatury dla każdej ze stref; możliwe jest również włączenie specjalnych trybów (freshness/eco/vacation). Sam wyświetlacz został zaprojektowany w przemyślany sposób – sterowanie jest proste, a design nienachalny i miły dla oka.

KGF39PI45 wyświetlacz

Wnętrze lodówki również robi wrażenie – głównie za sprawą w pełni LEDowego oświetlenia. Źródło światła jest umieszczone zarówno na górze jak i po bokach urządzenia, dzięki czemu całe wnętrze lodówki oświetlone jest równomiernie. Oświetlenie typu LED jest niezwykle wydajne, zużywa o wiele mniej prądu, nie wymaga tak częstej wymiany jak zwykłe żarówki.

Oświetlenie typu LED można znaleźć w większości nowoczesnych lodówek. Czym więc wyróżnia się jeszcze model KGF39PI45? Ten model lodówki od Bosch jest oznaczony jako „WiFi Ready”. Po dokupieniu dodatkowego wyposażenia lodówkę bez większych przeszkód można zintegrowaćz inteligentnym systemem Home Connect, a następnie sterować urządzeniem z poziomu dedykowanej aplikacji. Nie jest to może najbardziej niezbędna funkcja – bardziej gratka dla fanów „Internet of Things” i smart-mieszkań 🙂

Kolejną ciekawostką jest technologia „Perfect Fit” – chłodziarka dzięki specyficznej budowie zewnętrznej może być ustawiona bezpośrednio przy ścianie bocznej lub w ciągu mebli. To dobra informacja dla wszystkich posiadaczy mniejszych kuchni, gdzie każdy centymetr jest na wagęzłota.

Z powyższego opisu wyłania się obraz lodówki nowoczesnej, gotowej stawić czoła oczekiwaniom dość wymagającego użytkownika. Co jeszcze kryje się w modelu KGF39PI45 od marki Bosch?

SuperCooling – lepsza ochrona produktów spożywczych

KGF39PI45Jedna z ciekawszych funkcji, jaką można spotkać w nowoczesnych lodówkach. Umożliwia szybkie schłodzenie nowo zakupionych produktów, dbając jednocześnie by temperatura jużschłodzonej żywności nie wzrastała. Tryb uruchamia się za pomocą jednego przycisku;

Temperatura w chłodziarce w trybie SuperCooling może zostać obniżona do maksymalnie 2 stopni Celsjusza. Ze względu na oszczędność energii, funkcja wyłącza się automatycznie po upływie 6 godzin.

SuperCooling z pewnością charakteryzuje się większym poborem energii, może jednak okazać się bardzo przydatny w momencie przechowywania dużych zakupów spożywczych, które przez pewien czas nie były trzymane w warunkach chłodniczych (np. podczas podróży ze sklepu do domu). Tak transportowaną żywność warto schłodzić jak najszybciej, aby uniknąć skrócenia jej daty przydatności.

System MultiAirflow – równomierne rozprowadzanie powietrza

Znana technologia, której nie mogło zabraknąć również w modelu KGF39PI45. Dzięki MultiAirFlow ruch zimnego powietrza jest równomierny na wszystkich poziomach chłodziarki i zamrażarki. KGF39PI45Wahania temperatury są minimalne, a czas chłodzenia produktów podobny na każdej wysokości urządzenia. Koniec zmartwień o to, na której półce lepiej ułożyć „wrażliwe” produkty 🙂

FreshSense – idealne warunki przechowywania

Technologia FreshSense opiera się o czujniki, które stale monitorują i regulują temperaturę wewnątrz chłodziarki i zamrażarki. Dzięki nim temperatura ustawiona przez użytkownika zostanie zachowana niezależnie od temperatury pomieszczenia, w którym znajduje się lodówka. Ponownie zauważę, ze jest to szczególnie istotne dla produktów wrażliwych, takich jak mięsa czy ryby. FreshSense wspomaga również dobre przechowywanie mrożonek – ograniczenie wahańtemperatury pozytywnie wpłynie chociażby na konsystencję lodów trzymanych w domowej zamrażarce.

Airfresh filter – zawsze świeże powietrze

Wśród tylu technologii zastosowanych w lodówce Bosch nie mogło oczywiście zabraknąć rozwiązania neutralizującego zapachy wewnątrz chłodziarki. Filtr działa nie tylko na intensywne zapachy, ma również właściwości antybakteryjne, co pozwala zachować lepszą higienę zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce.Everything you need to know about buying medicaments from online pharmacy

Dane techniczne i podsumowanie

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Model KGF39PI45 posiada półki wykonane w technologii „SafetyGlass” (bezpieczne szkło). Obecna jest także funkcja NoFrost. Obudowa lodówki została wyposażona AntiFingerprint, która zapobiega pozostawianiu na jej powierzchni nieestetycznych odcisków.

Urządzenie plasuje się w klasie energetycznej A+++. Pojemność chłodziarki i zamrażarki to odpowiednio: 256 l / 87 l.

Bosch KGF39PI45 to ciekawa propozycja wśród nowoczesnych lodówek. Ilość zastosowanych technologii oraz mnogość funkcji wpływają na jej cenę; z drugiej strony już przy pierwszym kontakcie z tym modelem widać, z jak ogromną dbałością zaprojektowano to urządzenie. Za największą zaletę modelu KGF39PI45 uważam dużą pojemność komór VitaFresh (81 l) – biorąc pod uwagę możliwość regulacji temperatury i wilgotności.

Gdzie kupić? Najtaniej w Electro z szybką i darmową przesyłką.

Czy mieliście okazję przetestować model KGF39PI45? Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami w komentarzach 🙂

(ogólna liczba wizyt - 5 508, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top