energooszczędna, budżetowa lodówka KGV36KL32

Lodówka Bosch KGV36KL32 – dobra jakość w świetnej cenie

promocja na lodówki w MediaExpert

Bosch znany jest z produkowania sprzętu AGD o dobrej jakości. Lodówki sygnowane tą marką to produkty dbające o ekologię i portfel, a więc przede wszystkim energooszczędne. Lodówka Bosch KGV36KL32 to chłodziarko-zamrażarka bardzo uniwersalna, która zastosowanie znaleźć może w niejednym domu, dostosowując się przy tym do indywidualnych potrzeb. Jeżeli szukasz lodówki z dobrym stosunkiem jakość/cena poznaj model KGV36KL32.

Jak prezentuje się lodówka Bosch KGV36KL32?

Lodówka Bosch KGV36KL32Lodówka prezentuje się nienagannie. Nie ma oddzielnych rączek zewnętrznych, tylko wbudowane uchwyty służące do otwierania, co wielu jej użytkowników odbiera jako plus. Brak uchwytów dodaje lodówce nowoczesności. Powierzchnia Inox nie jest wrażliwa na powstawanie zabrudzeń co nie oznacza, że odciski palców nie są widoczne. Jak w większości przypadków mogą pozostawać niewielkie ślady po palcach, które bardzo łatwo schodzą po przetarciu zwykłą miękką ściereczką.

Lodówka posiada elegancki wyświetlacz LED ułatwiający sterowanie temperaturą w chłodziarko-zamrażarce. Dzięki niemu w sposób precyzyjny określić można warunki panujące w środku lodówki. Po wewnętrznej stronie drzwiczek zamrażarki odnaleźć można proste piktogramy, które wskazują jaki jest zalecany czas przechowywania poszczególnych produktów (przydatna ściągawka). W lodówce Bosch KGV36KL32 istnieje możliwość bezproblemowego przełożenia drzwi tak, by otwierały się w bardziej dogodną dla nas stronę. Nie trzeba w tym celu posiadać szczególnych umiejętności majsterkowicza.

Środek lodówki przestronny. Lodówka jest pojemna i dobrze rozplanowana. W środku lodówki znaleźć można między innymi ładnie się prezentujący i dostosowany do przestawiania stelaż na butelki, dzięki któremu dostęp do ulubionych napojów jest ułatwiony. Oprócz tego w środku znajduje się pojemnik na warzywa, na jajka oraz pojemnik służący do zamrażania kostek lodu. Całkowita pojemność chłodziarko-zamrażarki wynosi 307 litrów, co jest wynikiem przyzwoitym, biorąc pod uwagę jej zgrabne wymiary zewnętrzne (wysokość 186 centymetrów, szerokość 60 centymetrów, głębokość 65 centymetrów).

Najbardziej przydatne funkcje w modelu KGV36KL32

CrisperBox – to bardzo przydatny element wyposażenia lodówki Bosch KGV36KL32. CrisperBox to specjalna szuflada, przeznaczona do przechowywania owoców i warzyw. Reguluje ona poziom wilgotności, dzięki czemu dłużej można cieszyć się soczystością i świeżością powierzonych jej produktów. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo z pewnością każdy z nas nie raz wyrzucił jednodniową sałatę, bo za szybko zwiędła. Dzięki tej szufladzie takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Szuflada świeżości, którą zastosował Bosch jest naprawdę przydatna i co najważniejsze działa jak trzeba.

LowFrost – Bosch w swojej chłodziarko- zamrażarce postawił na system, który znacząco zmniejsza konieczność jej rozmrażania. Nie jest to klasyczne NoFrost, ponieważ delikatny szron pojawia się, lecz jego ilość jest znikoma. Osobiście mam Liebherr’a z funkcją LowFrost i od ponad 2 lat nie musiałem ani razu rozmrażać zamrażarki. Ten system się sprawdza. LowFrost jest przyjazny dla kieszeni, a do tego oszczędza czas i energię, którą należałoby włożyć w częste rozmrażanie sprzętu.

Szuflada BigBox –jak sama nazwa wskazuje jest bardzo pojemna, dlatego można w niej przechowywać produkty o większych gabarytach. Niby nic, a znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie i mrożenie większych produktów, na przykład indyka w całości.

Część chłodnicza lodówki rozmraża się w sposób samoczynny i to w regularnych odstępach czasu. Wilgoć, która powstaje w trakcie tego procesu, odprowadzana jest na zewnątrz i odparowywana.

Dane techniczne Bosch KGV36KL32

Lodówka pracuje w klasie energetycznej A++, co sprawia, że faktycznie oszczędza prąd. W tej cenie jest to bardzo duży plus. Oznacza to mniejsze aż o 45% zużycie w stosunku do klasy A. Zużywa ona 226 kWh na rok. Co to oznacza dla Twojej kieszeni? Wydatek zaledwie 126 zł rocznie. Niewiele. Posiada funkcjonalne oświetlenie LED, które nie tylko zmniejsza zużycie energii elektrycznej, ale również prezentuje się bardzo nowocześnie i równomiernie rozświetla wnętrze, ułatwiając orientację. Bosch KGV36KL32 jest stosunkowo cichą lodówką, 39 dB. Z powodzeniem można ją postawić nawet w otwartej kuchni. Przy jej wykonaniu zastosowano zaawansowane technologicznie materiały i zoptymalizowano funkcjonowanie wszystkich systemów w urządzeniu.

Opcja super-mrożenia przydaje się za każdym razem, kiedy dokładamy do zamrażarki nowe produkty. Dzięki tej funkcji rezerwy zimna są wcześniej gromadzone, dzięki czemu nawet duże ilości mrożonek zamrażane są szybko i dokładnie. Kiedy temperatura dojdzie do ustawionego poziomu, chłodziarko-zamrażarka przełączy się na wcześniejszy tryb działania, nie kumulując ponadprogramowego zużycia energii elektrycznej. Jej zdolność zamrażania to 7 kilogramów produktów w ciągu doby.

Ten model Boscha ma długi czas utrzymywania temperatury podczas awarii prądu (do 23 godzin). Korzysta się z tego rzadko, ale sam przekonałem się na własnej skórze jak przydatna jest to opcja 🙂

Minusy i plusy

Na minus:

– lodówka przy załączaniu się (dłużej otwarte drzwi) jest nieco głośniejsza, trwa to jednak krótko do momentu wyrównania temperatury po zamknięciu drzwi. W normalnych warunkach lodówka jak wspomniałem już wcześniej pracuje cicho.

– przy częstym kontakcie palców z powierzchnią drzwiczek pozostają niewielkie ślady. Jest to jednak mankament większości lodówek z Inoxu. Czyszczenie jest jednak bardzo proste.

Na plus

+ cena lodówki Bosch KGV36KL32 to około 1400 złotych, więc jest to kwota bardzo przystępna, co zdecydowana większość jej użytkowników uznała za duży plus

+ jakość wykonania, pomimo niskiej ceny, jest naprawdę niezła. Plastiki dobrze spasowane i wkomponowane w lodówkę, szklane półki

+ przestronne wnętrze

+ bardzo dobre chłodzenie

+ energooszczędna

Lodówka Bosch KGV36KL32 nie posiada szczególnie innowacyjnych funkcji stosowanych w droższych modelach, ale swoją rolę spełnia naprawdę dobrze. Plusem jest jakość jej wykonania i atrakcyjny, chociaż prosty wygląd. Jest raczej bezawaryjna i przy odpowiednim jej użytkowaniu, nowym sprzętem AGD cieszyć się możemy przez lata. Nie jest ona naszpikowana zaawansowaną elektroniką, co ogranicza możliwości usterek.

Opinie o modelu Bosch KGV36KL32 dostępne w Internecie są bardzo pozytywne. Właściwie trudno znaleźć jest bardzo negatywny komentarz. Mam również dobrą opinię na temat tego modelu. Nic dziwnego. Bosch robi dobrej jakości sprzęt.

Najlepszą ofertę cenową znajdziesz tutaj oraz tutaj.

(ogólna liczba wizyt - 28 454, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top