lodówka w zabudowie Bosch KIN86KF31

Lodówka do zabudowy Bosch KIN86KF31

promocja na lodówki w MediaExpert

Kiedy szukałem lodówki do zabudowy kierowałem się solidnym wykonaniem i bezawaryjnością. Z tym drugim trochę trudniej, bo jak sprawdzić czy dana lodówka jest awaryjne czy nie? Znalazłem wówczas wiele opinii na temat poszczególnych marek. Jedną z rekomendowanych był Bosch. Dzisiaj recenzja lodówki do zabudowy Bosch KIN86KF31. Solidnie wykonany, funkcjonalny, prosty w obsłudze, ale czy to czyni ten model Boscha do zabudowy dobrym wyborem?

E jak elektronika w Bosch KIN86KF31

Bosch KIN86KF31 lodówka do zabudowy dla wymagającychTo, czym wyróżnia się sprzęt Boscha, to przede wszystkim wysokiej jakości elektronika, która nie dość, że usprawnia, to jeszcze ułatwia posługiwanie się chłodziarko-zamrażarką. Elektroniczna technologia służy przede wszystkim odpowiedniej regulacji i kontroli, by zapewnić w środku lodówki stałą temperaturę. Jest to system FreshSense, który pilnuje, by temperatura była stabilna. Dzięki temu, że brakuje nagłych skoków wysokości temperatury wewnątrz lodówki, wszystkie produkty w środku na dłużej zachowują swoją świeżość i nie odstraszają nieprzyjemnym wyglądem. Freshsense pilnuje, by produkty zachowywały właściwą konsystencję (np. by lody nie były zbyt zmrożone). W lodówce zamontowany jest cyfrowy wyświetlacz LED, który jest na tyle łatwy w obsłudze, że poradzi sobie z nim nawet laik technologiczny. Odpowiednią temperaturę ustawić można co do stopnia. Dodatkowo duży, wygodny i intuicyjny panel TouchControl jednym kliknięciem zmieni temperaturę w zależności od preferencji.

Elektroniczne rozwiązania zastosowane w lodówce Bosch KIN86KF31 to także alarm otwartych drzwi. To bardzo przydatna funkcja, który ma zastosowanie zwłaszcza w przypadku posiadania małych dzieci, którym zdarza się zapomnieć o dokładnym zamknięciu drzwiczek lodówki. Podobnego typu alarm zarówno optyczny, jak i dźwiękowy aktywuje się w przypadku nagłego wzrostu temperatury w zamrażarce.

Wysokiej klasy energooszczędność

Bosch KIN86KF31 należy do wydajnej klasy energetycznej A++. Daje to gwarancję skuteczności zarządzania budżetem domowym – wydatki na prąd będą odczuwalnie niższe w stosunku do sprzętu AGD starszego typu. W środku znajdziesz oświetlenie typu LED, które zapewnia Ci nie tylko dobrą widoczność produktów, ale także oszczędność prądu. Lodówka do zabudowy powinna być cicha. Nie inaczej jest w przypadku lodówki Bosch KIN86KF31. Generuje głośność na poziomie 39 decybeli, co sprawia że KIN86KF31 chodzi naprawdę cicho.

Z oszczędzaniem energii powiązany jest także możliwy do zastosowania w modelu KIN86KF31 tryb wakacyjny, który w znaczący sposób zmniejsza pobór energii przy mniejszym zaopatrzeniu lodówki.

Bosch KIN86KF31 to wygodne rozwiązania wewnątrz lodówki 

Lodówka do zabudowy Bosch KIN86KF31 jest wyposażona w szufladę HydroFresh, która w dobrej klasie lodówkach wydaje sięspecjalna szuflada na warzywa i owoce niewielką innowacją, ale bardzo cieszy swoją funkcjonalnością. Specjalna szuflada utrzymuje wilgotność na najbardziej optymalnym poziomie, co znacząco przedłuża zarówno świeży wygląd, jak i smak warzyw i owoców. Z pewnością wiesz jak w zwykłej lodówce na przykład sałata szybko traci apetyczny wygląd, ale także mnóstwo witamin. Dzięki szufladzie HydroFresh, bez stosowania żadnych dodatkowych zabiegów, można cieszyć się świeżym smakiem nawet 2 razy dłużej. Przydaje się szczególnie latem.

Ten model lodówki do zabudowy fabrycznie wyposażony jest w system NoFrost. Gwarantuje on, że lodówki nie trzeba poddawać żmudnemu procesowi mechanicznego rozmrażania, a rzeczy zarówno w lodówce, jak i zamrażarce, nie zostaną pokryte szronem albo co chyba gorsze, nie będą zawilgocone. Dzięki temu jedzenie będzie nie tylko prostsze w przygotowaniu, ale także nie będzie dochodziło do wypłukiwania cennych składników.

Wewnętrzne rozmieszczenie pólek w środku nie pozostawia nic do życzenia. Jedna ze szklanych pólek (VarioShelf) jest również chowana, przez co zyskać można więcej miejsca na przechowywane produkty. Nawet duży garnek z daniem pozostawionym na następny dzień bez trudu zmieścić można we wnętrzu chłodziarki. Oczywiście półki wykonane zostały z bezpiecznego szkła, a przy tym wyglądają estetycznie. Bosch to tradycja, również w wyglądzie. Wnętrze jest proste, ale bardzo estetycznie wykonane i przemyślane. Bez problemu zmieści nawet większe zakupy.

Zastosowanie VarioZone, w zamrażalniku, czyli wyjmowanych szklanych półek, pozwala na zwiększenie pojemności mrożenia produktów. A tej i tak jest sporo, ponieważ w Bosch KIN86KF31 znajdują się aż trzy poziomy przeznaczone na mrożonki, z czego jedna to big box (powiększona szuflada na większe produkty).

Model KIN86KF31 posiada również funkcję SuperFreezing, dzięki której produkty zachowują swoją temperaturę nawet jeśli dołożysz do zamrażarki nowe, nie zamrożone jeszcze produkty. Funkcja SuperCooling, podobnie jak SuperFreezing szybciej schładza produkty włożone do części chłodziarki, zapobiegając tym samym podwyższeniu temperatury produktów, które już w lodówce się znajdują.

Czy Bosch KIN86KF31 to lodówka doskonała?

Osoby korzystające z niej na co dzień wewnętrzną ergonomię porównują z innymi lodówkami przeznaczonymi do zabudowy. O ile główna komora ma dobry rozkład miejsca, to półki na drzwiach są zamontowane nieco zbyt blisko siebie, co może utrudniać trzymanie nie tylko dużych, ale nawet średniej wielkości słoiczków, na przykład z oliwkami. Rozwiązaniem jest wówczas wymontowanie jednej z półek i dostosowanie sprzętu do własnych wymagań. Nie każdemu spodoba się również tylko jedna, za to szeroka szuflada przeznaczona na warzywa i owoce. Ale w tym względzie opinie są mocno podzielone.

Warto pamiętać, że lodówka ta ma 177 centymetrów wysokości. Na rynku spotkać można wiele modeli znacznie wyższych. Bosch KIN86KF31 zaspokoi potrzeby dwu, a nawet trzyosobowej rodziny, ale nie jest rozmiarowym gigantem.

Codzienne użytkowanie

Z pewnością nie można pominąć finansowego aspektu zakupu tej właśnie lodówki. Bosch KIN86KF31 na tle konkurencji o podobnych parametrach, prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Warto zwrócić uwagę na świetną jakość zastosowanych w tym modelu elementów. Daje to znaczną szansę na długotrwałe i satysfakcjonujące użytkowanie. Nieraz osoby zastanawiające się nad zakupem chłodziarko-zamrażarki do zabudowy, obawiają się trudności z jej montażem, a co za tym idzie – dodatkowych kosztów z uwagi na konieczność opłacenia fachowca. Przy tym modelu nie ma takiego problemu. Montaż jest na tyle prosty, że nawet laik sobie z nim poradzi, chociaż dołączona do sprzętu obrazkowa instrukcja, wymaga jednak zastosowania odrobiny wyobraźni przestrzennej.

Bosch KIN86KF31 to z pewnością jedna z najlepszych obecnie dostępnych na rynku chłodziarko-zamrażarek przeznaczonych do zabudowy. Nawet najbardziej wymagający nie znajdą w niej większych minusów. Opinie o lodówce Bosch KIN86KF31 są niemal całkowicie pozytywne.  Przede wszystkim odpowiedni stosunek ceny do jakości został tutaj zachowany, a to przecież najważniejsze.

Sprawdź najniższą cenę oraz dostępność lodówki Bosch KIN86KF31

(ogólna liczba wizyt - 12 478, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top