Sklep internetowy AGD RTV – dlaczego warto kupować online

promocja na lodówki w MediaExpert

Rynek sprzedaży przez Internet w Polsce stale rośnie. Już 14 milionów Polaków kupuje przez internet. Jednym z najczęściej odwiedzanych przez nas sklepów jest sklep internetowy AGD. Tuż przy odzieży, książkach i płytach sprzęt gospodarstwa domowego jest najczęściej kupowanym produktem online, dotyczy to oczywiście również lodówek, których udział w sprzedaży internetowej stale rośnie. Już co piąty Polak kupuje sprzęt AGD w internecie. Na samym końcu listy są produkty spożywcze. Moim zdaniem nie jest to zaskakujące, że coraz częściej kupujemy lodówki oraz inne sprzęty AGD / RTV w internecie. Duża dostępność, szybkość realizacji (wysyłka w 1 dzień, a dostawa nawet w tym samym dniu), darmowa wysyłka, ale przede wszystkim niższa cena w porównaniu do sklepu tradycyjnego powoduje, że coraz więcej osób korzysta ze internetowego sklepu.

Poniżej przedstawiam wyniki badania wskazujące czym kierujemy się wybierając sklep internetowy.

kryteria wyboru sklepu internetowego

źródło: ARC Rynek i Opinia, czerwiec 2014, opracowanie własne

 

Najczęściej wybierany sklep Internetowy AGD

Najczęściej wybieranym sklepem internetowym AGD / RTV jest EURO RTV AGD jak wynika z badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinie. Z kolei według rankingu Money.pl najlepszymi sklepami internetowymi w 2014 roku w kategorii Elektronika / AGD były: Komputronik, MediaMarkt/Saturn, EURO RTV AGD. Pod uwagę brano 45 kryteriów, które mają największe znaczenie dla klientów.

Bazując na opiniach klientów, jakości świadczonych usług, cen oraz dostępności produktów przygotowałem swoją rekomendację oraz opis najlepszych sklepów internetowych AGD. Przeczytasz o nich na stronie Gdzie kupować.

Dlaczego warto kupować lodówki (i nie tylko) przez internet

  • możliwość dokonania zakupu o każdej porze dnia i nocy, czas to pieniądz
  • dostawa z montażem prosto do domu (szczególnie polecam w przypadku lodówek do zabudowy)
  • niższe ceny niż w sklepach tradycyjnych (koszty utrzymania powierzchni, personelu niestety podnoszą cenę), więc po co przepłacać
  • znacznie większy wybór – dlaczego miałbyś kupować to co jest w sklepie, a nie to co chcesz kupić? Poza tym często w sklepie tradycyjnym kupisz to co chcą sprzedać, a nie to co lepsze (prowizje płacone przez dystrybutorów sprzedawcom)
  • w ciągu 14 dni od dokonania zakupu przez internet możesz sprzęt zwrócić bez podawania przyczyny (takiej opcji nie ma w przypadku zakupu w sklepie stacjonarnym)
  • dodatkowe promocje i rabaty, czasami ważne tylko 1 dzień przez co zakup w sklepie internetowym to najlepsza opcja

Sklepy internetowe już dawno zauważyły potencjał w internecie. Dbając o jakość świadczonych usług, szeroką gamę produktów, konkurencyjne ceny, łatwości w dokonaniu zakupu coraz bardziej stawiają na klientów kupujących w internecie. E-sklepy prześcigają się w różnych promocjach, zniżkach, wyprzedażach. Media Markt otworzył nawet outlet ze sprzętem, który możemy kupić w bardzo dobrej cenie. Warto więc z tego korzystać i kupować po prostu taniej, a zaoszczędzony czas poświęcić na to co lubimy…

(ogólna liczba wizyt - 2 846, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top