lodówki LG oszczędność energii dzięki kompresorowi liniowemu

Lodówki LG – niezależna recenzja lodówek LG

promocja na lodówki w MediaExpert

LG Electronics to koreańska firma, która do tej pory bardziej kojarzyła nam się z telewizorami i smartfonami. Od jakiegoś czasu lodówki LG są bardzo popularne na naszym rynku, a sama firma zaczęła mocno konkurować w segmencie AGD, w tym w produkcji lodówek. W 2011 roku firma utworzyła pod Wrocławiem linię produkcyjną dla sprzętu AGD (w tym lodówek), który wcześniej sprowadzony był z Korei i Chin.

Lodówki LG oszczędne jak nigdy dotąd

W 2014 roku firma LG zaprezentowała linię super energooszczędnych lodówek, które zużyją nawet 32% mniej prądu niż dostępne na rynku lodówki z konwencjonalną sprężarką tłokową. Wszystko za sprawą zastosowania sprężarki, która działa w sposób liniowy, a nie obrotowy obniżając przy tym poziom tarcia co według producenta przenosi się na wytrzymałość i niezawodność działania kompresora, na który LG daje 10 lat gwarancji. Zastosowanie napędu liniowego obniża też poziom hałasu przez co lodówka działa ciszej. Według niemieckiego instytutu VDE przeprowadzone testy wskazują, ze lodówki LG pracują do 25% ciszej niż lodówki z tradycyjną sprężarką.

Zrobiłem też własne porównanie lodówek różnych marek w klasie A+++ oraz w klasie A++. Przyjąłem zbliżone rozmiary oraz cenę. Moje wyniki potwierdzają (przynajmniej z danych podawanych przez producentów), że LG znacznie poprawiło parametry lodówek w ilości zużycia energii oraz poziomie hałasu. LG w obydwu kategoriach klasowych wypadło bardzo dobrze pod kątem zużycia prądu oraz hałasu i bardzo zbliżyły się do Liebherra, Simensa czy Boscha. Wypadły lepiej niż główny konkurent – Samsung czy chociażby Amica i Beko.

To bardzo dobry krok w stronę konsumentów, którzy coraz bardziej cenią sobie ekologiczne rozwiązania, które przekładają się na niższe rachunki. Tym bardziej, że we wcześniejszych testach dane pokazywane przez producenta lodówek LG były zawyżone (o tym możesz przeczytać w moim poprzednim artykule, gdzie opisuję wyniki przeprowadzonych badań przez ATLETE, czyli Appliance Testing for Energy Label Evaluation).

Zaawansowana technologia w lodówkach LG

Tak jak wspomniałem LG zaczął mocno konkurować na rynku AGD. Tuż przy produkcji pralek firma mocno stawia na rynek chłodziarko-zamrażarek. Główny konkurent Samsung wprowadził wiele innowacji do swoich lodówek. Co na to LG? Czy poszło jeszcze dalej w wymyślaniu zaawansowanych technologii? Zobaczmy jakie rozwiązania kryją się w najnowszych modelach lodówek LG.

Smart Diagnosis

O zastosowaniu rewolucyjnej sprężarki liniowej Inverter Linear Compressor już pisałem. Teraz opiszę krótko kilka ciekawych rozwiązań, których nie widziałem u innych producentów (przynajmniej nie wszystkie).

1. Smart Diagnosis , czyli inteligentna diagnostyka – w niektórych modelach znajdziemy funkcję, która w przypadku problemu/awarii automatycznie prześle sygnał z lodówki do naszego smartfona, a ze smartfona do serwisu. Oznacza to, że nie będziemy musieli tłumaczyć na czym polega awaria, gdyż system sam prześle taką informację i serwis na tej podstawie będzie wiedzieć co ma dalej robić. Ciekawe rozwiązanie, oby jak najmniej wykorzystywane.

system door in door lg

2. Drzwi Door-in-Door – to nic innego jak drzwi w drzwiach lodówki. Takie rozwiązanie zapewnia nam nie tylko dostęp do najczęściej wyjmowanych z lodówki produktów, ale przede wszystkim zapobiega prawie o 50% wypływowi schłodzonego powietrza z lodówki na zewnątrz. Takie rozwiązanie wydłuża żywotność lodówki. Producent pisze na swojej stronie, że taka funkcjonalność stosowana jest we „wszystkich typach lodówek przeznaczonych na rynek ogólnoświatowy, w tym w lodówkach side-by-side, wielodrzwiowych oraz z górnym zamrażalnikiem”. Mnie udało się znaleźć na stronie producenta tylko jeden model z tym zastosowaniem – GS9366NECZ. Może kolejne pojawią się wkrótce?

3. Bezkolizyjne otwieranie drzwi – jeżeli ustawiasz lodówkę w jednej linii z innymi meblami może się okazać, że otwarte drzwi lodówki uszkadzają mebel obok. Funkcja bezkolizyjnego otwierania drzwi zapobiega temu, gdyż powierzchnia boczna drzwi jest równa powierzchni bocznej lodówki. Przy otwarciu drzwi o 90 stopni mamy jedną linię drzwi i boku lodówki, a mebel przylegający do lodówki jest całkowicie bezpieczny. Dodatkowo przy otwartej lodówce o 90 stopni możemy bez problemu wyjąć całą szufladę. Bardzo funkcjonalne rozwiązanie, gdyż lodówkę możemy ustawić nawet w bardzo ciasnych pomieszczeniach, gdzie meble muszą być tuż obok siebie.

To najciekawsze, ale nie wszystkie funkcje lodówek LG. Można by dodać jeszcze inteligentne sterowanie przepływem powietrza czy zaawansowane rozwiązanie utrzymujące świeżość (Pure N Fresh), który za pomocą węglowego filtra nieprzyjemne zapachy. Jest też oświetlenie LED, ale to są już rozwiązania właściwie standardowe na rynku.

Czy warto kupić lodówkę LG? Pod kątem parametrów firma mocno przyspieszyła wprowadzając ciekawe rozwiązania. Duży plus to również przestrzeń w środku. Minusem może być jakość wykonania w porównaniu z niemieckimi producentami. Niektórzy zwracali uwagę, że wnętrze jest „plastikowe”. Należy pamiętać jednak, że cena również jest nieco niższa. Lodówki LG na pewno mogę polecić osobom, które szukają dobrego wyglądu, innowacyjnych rozwiązań. Jest to dobra alternatywa dla lodówek Samsunga.

Sprawdź opinie i najbardziej popularne modele lodówek LG.

(ogólna liczba wizyt - 54 388, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

4 komentarzy pod “Lodówki LG – niezależna recenzja lodówek LG”

 1. Odnośnie tych super oszczędnej lodówek, to jest jeszcze jeden model który charakteryzuje się klasą A+++-10% i jest to LG GBB530NSCXE – http://www.niezawodnelodowki.pl/produkt/lodowka-lg-gbb530nscxe/ i muszę przyznać że rzeczywiście jest to sprzęt z górnej półki jeśli chodzi o nowoczesne energooszczędne sprzęty! Wyjątkowo cicha i zużywająca jeszcze mniej prądu lodówka niż konkurencyjne modele z klasy A+++ – dla eko rodzin super wybór.

 2. Nieśmiało proponuję ten model: LG Premium GBB60PZEFS.
  Cena do akceptacji 2399 zł.
  Niski poziom hałasu. W miarę niski pobór prądu – jak na tę wielkość 201 cm -wysokości.
  No i to co najważniejsze : kompresor liniowy z gwarancją na 10 lat.

 3. Barbara Barwiołek

  Nikomu nie radzę zakupu lodówki LG model GBB6OPZEFS. Kupiłam ten bubel w lipcu 2016 za 2500 zł, zepsuł się po 3 miesiącach. Zgłosiłam sprawę do serwisu LG (mieszkam w Warszawie) 17.10, serwisant zjawił się po 3 dniach i orzekł, że sprzęt nie nadaje się do naprawy, tylko do wymiany, i, że on przygotuje tego samego dnia wniosek o wymianę, a dalej spraw będzie załatwiać „biuro”, z którego da mnie zadzwonią. Według gwarancji na naprawę sprzętu producent ma 14 dni od dnia przyjęcia do naprawy. Od mojego zgłoszenia minęło dziś 3 tygodnie; 14 dni od wizyty serwisanta minęło 4.11, żadnego telefonu z „biura” nie było, a to jest przecież podstawowy sprzęt w domu! Dzwoniłam dwukrotnie do biura obsługi, napisałam maila – odpowiadano mi uprzejmie, że moja sprawa jest w toku, ale nikt nie chciał mi podać daty, kiedy będę miała sprawną lodówkę. Na drugiego maila w ogóle nie otrzymałam odpowiedzi. Mordęga mojej kilkuosobowej rodziny bez lodówki trwa już ponad 3 tygodnie, ostrzegam więc przed zakupem lodówki tego producenta. Żadna z 4 lodówek, które do tej pory użytkowałam, nie zepsuła się tak szybko.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top