lodówka pod zabudowę Liebherr

Lodówka pod zabudowę Liebherr ICU3314 Comfort

promocja na lodówki w MediaExpert

Kiedy wysiadła mi „stara” lodówka pod zabudowę wiedziałem, że muszę poświęcić trochę więcej czasu na poszukiwaniach, aby dokonać lepszego wyboru niż ten poprzedni. Problem jest jednak taki, że lodówki pod zabudowę mają znacznie większe wymagania niż standardowa chłodziarko-zamrażarka.

Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniej lodówki, która zabudowana w meblach będzie nam służyła długo i bezawaryjnie.

Jaką lodówkę pod zabudowę wybrać?

Pytając w różnych sklepach jaka lodówka do zabudowy będzie najlepsza najczęściej słyszałem to samo, że lepiej kupić zwykłą lodówkę, bo lodówki do zabudowy bardzo szybko wysiadają… Tylko, że ja już mam projekt mieszkania, w którym jest miejsce na zabudowaną lodówkę.

Pytałem więc dalej, czytałem i znalazłem. Rozmawiałem z bardzo kompetentną osobą zajmującą się sprzedażą chłodziarko-zamrażarek, która powiedziała mi wiele ciekawych rzeczy na temat lodówkek pod zabudowę. Między innymi dowiedziałem się dlaczego ludzie mają problemy z takimi lodówkami.

Okazuje się, że najczęstszą przyczyną awarii jest rozszczelnienie ścianki z gazem co kwalifikuje lodówkę na śmietnik – nie można tego naprawić.

Główną przyczyną jest brak zachowania odpowiedniej przestrzeni pomiędzy lodówką, a meblami oraz brak właściwej wentylacji przez co lodówka pracuje znacznie ciężej, aby oddać ciepło na zewnątrz, a w rezultacie przegrzewa się i uszkadza na dobre (więcej na temat poziomu wentylacji oraz właściwego rozmieszczenia lodówki pod zabudowę znajdziesz w moim wpisie lodówki do zabudowy).

Dowiedziałem się również, że warto postawić na dobrą markę w przypadku lodówki pod zabudowę, aby zminimalizować ryzyko awarii i wydłużyć czas funkcjonowania sprzętu.

Liebherr  ICU3314 Comfort

Dlaczego Liebherr? Nie tylko dlatego, że często w sklepach kompetentni pracownicy doradzali mi tę markę ale dlatego też, że mam w rodzinie 4 lodówki tej marki (standardowe bez zabudowy) i nigdy nic się z nimi nie działo, a działają już kilka lat.

Po drugie model ten jest produkowany w Niemczech. Obecnie bardzo trudno znaleźć lodówkę produkowaną w Niemczech, gdzie kontrola jakości oraz jakość podzespołów jest na bardzo wysokim poziomie. Większość lodówek produkuje się dzisiaj w Azji, Turcji, Polsce, a coraz mniej w kraju z którego pochodzi dana lodówka. Jest to oczywiste, bo firmy produkują tam, gdzie jest taniej. Lodówkę posiadam już ponad rok, więc mogę coś o niej napisać.

Zacznę od funkcji i wyposażenia. Model Liebherr ICU3314 Comfort jest w miarę prostą lodówką bez zbędnych „bajerów”, ale taką właśnie chciałem. Przede wszystkim ma spełniać swoje zadania – dobrze chłodzić.

Wymiary lodówki:

wysokość 177,2 cm, szerokość 56 cm, głębokość 55 cm. Łącznie 274 litrów pojemności z czego chłodziarka 194 litry oraz zamrażarka 80 litrów

Podstawowe funkcje: 

System Power Cooling w lodówce Liebherr ICU 3314 ComfortSystem PowerCooling sprawia, że dzięki chłodzeniu obiegowemu produkty w chłodziarce szybko zostają schłodzone i utrzymują równomierną temperaturę wewnątrz.

Wentylator dynamicznie i równomiernie dystrybuuje zimne powietrze do wszystkich komór chłodziarki. Przewagą dynamicznego chłodzenia nad statycznym jest to, że wszystkie miejsca w lodówce mają taką samą temperaturę. W momencie otwarcia drzwi wentylator automatycznie wyłącza się co dodatkowo oszczędza energię i zapobiega wnikaniu ciepłego powietrza do wnętrza lodówki.

Technologia SmartFrost szybciej chłodzi produkty oraz zapobiega osiadaniu szronu i lodu na ściankach oraz produktach w zamrażarce. Faktycznie działa. Po ponad roku użytkowania lodówki śladowe ilości lodu na ściankach, na produktach zero lodu, a nawet oszronienia. Dodatkowo wnętrze ścianek jest bardzo gładkie, a półki z łatwością można wyjąć przez co łatwo jest usunąć lód jeśli się zgromadzi lub przemyć środek zamrażarki.

Automatyczna funkcja SuperFrost sprawia, że zamrażanie produktów jest bardzo skuteczne i nie wymaga z naszej strony żadnych działań. Po włożeniu produktów do zamrożenia zamrażarka sama ustawia się na bardzo niską temperaturę (-32 stopnie C), aby jak najszybciej zamrozić włożone produkty. Po osiągnięciu celu sama wraca do ustawionej wcześniej temperatury przez co produkty (np. owoce) są bardzo szybko mrożone i zachowują cenne witaminy.

więcej miejsca w zamrażarce dzięki funkcji VarioSpaceFunkcja VarioSpace w zamrażarce pozwala na powiększenie przestrzeni poprzez wyjęcie szuflad oraz umieszczonymi pod nimi szklanych płyt. Nawet największe mrożonki jesteśmy w stanie zmieścić do środka.

Bardzo cicha. Niezmiernie ważną rzeczą jest poziom generowanego hałasu – tylko 37dB. W praktyce lodówka ta jest praktycznie niesłyszalna (u mnie stoi w kuchni otwartej na salon i nawet w nocy jej nie słychać). Co ważne lodówka ta nie wydaje  żadnych dziwnych, bulgoczących odgłosów co często podkreślają użytkownicy innych chłodziarko-zamrażarek.

Energooszczędna, klasa A++. Roczne zużycie prądu to około 235 kWH, czyli 135 złotych rocznie. Biorąc pod uwagę, że pracuje cały rok non-stop jest to niezły wynik.

Wyposażenie:

regulowane półki wewnątrz lodówkiw części chłodzącej – 5 szklanych półek (z czego 4 są regulowane), oświetlenie LED, całkiem spory pojemnik na owoce i warzywa wysuwany na rolkach. W części mrożącej – 3 przeźroczyste wysuwane szuflady z opcją VarioSpace oraz tacki do lodu. Lodówka posiada panel LCD przez co łatwiej jest sterować jej funkcjami i ustawieniem temperatury.

Minusy? Z pewnością cena, ale to przecież Liebherr. Lodówka w standardzie nie posiada ogranicznika kąta otwarcia drzwi (koszt ok. 30 pln), przynajmniej u mnie tego nie było. Do dzisiaj nie zainstalowałem tego ogranicznika, bo nie jest to dla mnie problem. Lodówka do zabudowy za 2699 złotych mogłaby posiadać funkcję No Frost przynajmniej w zamrażalce jednak muszę przyznać że SmartFrost w Liebherze działa rewelacyjnie, więc nie odczuwam braku funkcji NoFrost.

Trzeba też wziąć pod uwagę, że nie jest to bardzo duża lodówka, a bardziej standardowa lodówka pod zabudowę. Idealna dla małej rodziny (np. 2+1), ale dla 4-5 osób może okazać się za mała.

Model ICU3314 Comfort mogę polecić z czystym sumieniem tym, którzy szukają prostej, ale bardzo funkcjonalnej lodówki pod zabudowę. Super jakość za rozsądną cenę w przypadku Liebherr’a.

Model ten można kupić tylko w dwóch sklepach w Polsce (z kapitałem niemieckim zresztą, w Niemczech jest dostępna bez problemu). Swoją lodówkę instalowałem sam co zajęło mi trochę czasu (dodatkowo zmieniałem kierunek drzwi), więc warto wziąć opcję z montażem lodówki (89 złotych).

Model ICU3314 Comfort nie jest już niestety dostępny w sprzedaży. Największy wybór  lodówek do zabudowy niemieckiej marki Liebherr z najdziesz tutaj.

(ogólna liczba wizyt - 8 925, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

4 komentarzy pod “Lodówka pod zabudowę Liebherr ICU3314 Comfort”

  1. Tomek - Najlepsze Lodówki

   Witam,
   różnice są niewielkie:
   ICUNS 3314 posiada funkcję NoFrost, mój model ICU 3314 ma SmartFrost. Mój model jest cichszy (37 dB vs 39 dB). ICU 3314 ma większą zamrażarkę (80 litrów vs 62 litry).
   Podaję też link do szczegółowego porównania obydwu lodówek.
   Pozdrawiam,
   Tomek

   1. Czyli wg Ciebie zdecydowanie lepiej wybrac jeden z podstawowych modeli LIEBHERRa (ICUNS 3314 Comfort lub ICU 3314) niz troche bardziej wypasiony model BOSCHa w podobnej cenie…?

    1. Tomek - Najlepsze Lodówki

     Posiadam lodówkę do zabudowy Libherr’a ICU 3314. Podstawowy model. Nie mam funkcji NoFrost, zamiast tego ma SuperFrost. SuperFrost działa idealnie (zero oszraniania, lodu, etc) i uważam, że w przypadku wielu innych marek funkcja NoForst działa tak jak mój Libherr bez tej funkcji. Nie mam w lodówce alarmu otwartych drzwi (nie jest mi potrzebny) czy funkcji „wakacje”. Wygląd mojej lodówki jest prosty, ale taki lubię. Uważam jednak, że kupiłem jedną z najlepszych lodówek. Super cicha, oszczędna, rewelacyjnie chłodzi i utrzymuje temperaturę, bardzo dobrze wykonane wnętrze. Bosch/Siemens to bardzo dobra firma. Po marce Libherr to mój pierwszy wybór. Uważam jednak (moje osobiste zdanie), że lepiej kupić podstawowy model Liebherr’a niż bardziej wypasiony Bosch’a pod warunkiem, że nie zależy Ci na dodatkowych funkcjach.
     Pozdrawiam,
     Tomek

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top