Lodówka Bosch KGN39VL31E – najpopularniejszy model?

promocja na lodówki w MediaExpert

Lodówka Bosch KGN39VL31E to najbardziej poszukiwany w internecie model chłodziarko-zamrażarki niemieckiej firmy. Dlaczego tak wiele osób jest zainteresowanych zakupem właśnie tego modelu? Postanowiłem to sprawdzić. O samej firmie pisałem już wcześniej w poście „lodówki Bosch”. Pomimo tego, że Bosch lodówki produkuje w Turcji i Hiszpanii (w tym oczywiście model KGN39VL31E) to uważam, że niemiecki producent robi jedną z najlepszych chłodziarko-zamrażarek na rynku. Dla przypomnienia dodam, że Bosch i Siemens to ta sama firma (więcej o lodówkach Bosch).

Bosch KGN39VL31E to przede wszystkim bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Nie jest to lodówka z najwyższej półki, ale sprawia wrażenie, że tak jest. Zarówno zewnętrzna cześć lodówki jak też wewnętrzna wykonana jest z solidnych materiałów.

Bosch KGN39VL31E – pierwsze wrażenie

lodówka KGN39VL31EWygląd prosty, estetyczny i nowoczesny. Drzwi chłodziarko-zamrażarki KGN39VL31E w kolorze inox, boki – inox metalic. Podobne wrażenie po otwarciu lodówki. Żadnych zbędnych elementów. Proste wnętrze (niektórzy mogą stwierdzić, że za proste), ale mi to odpowiada. Bosch KGN39VL31E jest wysoką lodówką – 201 cm co sprawia, że jej wnętrze jest przestronne. Nie jest to oczywiście tylko i wyłącznie kwestia wysokości. Bosch ma bardzo przemyślane wnętrze. Dobrze rozłożone półki sprawiają, że Lodówka Bosch KGN39VL31E idealnie sprawdzi się nawet w przypadku większej rodziny.

Funkcje i parametry lodówki KGN39VL31E

Klasa energetyczna A++. Lodówka jest energooszczędna i pobiera zaledwie 250 kWh rocznie, czyli około 140zł). Wysokość 201 cm, głębokość 65 cm, szerokość 60 cm. Pojemność całkowita netto 354 litry (w tym pojemność chłodziarki 268 litrów i 86 litrów zamrażarki). W chłodziarce znajdziemy 5 półek, półka na butelki (chromowana) plus duży pojemnik na owoce i warzywa oraz pojemnik na mięso i ryby. Na drzwiach 4 regulowane półki. W zamrażarce znajdują się 3 szuflady.
poziom hałasu: 42 dB. Czy to dużo? W otwartej kuchni na salon lodówka nie powinna być słyszalna (poza momentami, kiedy uruchamia się agregat). Osobiście uważam, że lodówka jest dosyć cicha. Taką samą opinie wyraża większość użytkowników tego modelu. Jeżeli masz oddzielną sypialnię generowany hałas nie powinien być odczuwalny. Jak na lodówkę z funkcjętrzy szufladowa zamrażarka KGN39VL31E NoFrost jest cicha.
funkcja NoFrost – zapobiega tworzeniem się warstwy lodu oraz szronu. Więcej o tej funkcji we wpisie (link)
system MultiAirflow – dzięki tej opcji schłodzone powietrze cyrkuluje w całym wnętrzu lodówki
Szklane półki z bezpiecznego szkła
ChillerBox – model KGN39VL31E posiada w górnej części chłodziarki pojemnik na mięso, wędliny oraz ryby, który dzięki utrzymaniu niższej temperatury w stosunku do pozostałych półek zachowuje na dłużej świeżość oraz dobry wygląd produktów. System ten działa bardzo dobrze i rzeczywiście mięso i ryby można przechowywać dłużej niż w lodówkach bez takiego systemu
CrisperBox – pełni podobną rolę co wspomniany wyżej ChillerBox jednak tutaj mamy do czynienia z dużym pojemnikiem na warzywa i owoce położonym w dolnej części chłodziarki. Owoce i warzywa przechowywane w tym pojemniku wyglądają znacznie lepiej.
alarm temperatury – uruchamia się jeśli w komorze zamrażania jest zbyt ciepło i mrożonki są zagrożone rozmrożeniem
alarm otwartych drzwi

Plusy i minusy lodówki KGN39VL31E

Zawsze staram się napisać kilka podpowiedzi w postaci lepszych i słabszych stron poszczególnego modelu. Jak każdy sprzęt Bosch KGN39VL31E ma też swoje minusy i od nich zacznę.

minusy
– pojemnik na mięso i ryby umiejscowiony jest w górnej części lodówki. Może to być niedogodność dla niższych osób. Kolejną rzeczą jest jego zamykanie. Trochę ciężko się zamyka, ale przy kilku próbach udaje się „nauczyć” płynnego zamykania ChillerBox’a.
– przy bardzo zabrudzonych (w szczególności tłustych) palcach zostają znaki. Jednak na plus trzeba przyznać, że bardzo łatwo ślady schodzą nawet za pomocą suchej szmatki. Próbowałem też zostawić ślady przy czystych rękach i tutaj nie powłoka dała radę, brak śladów na drzwiach.
– otwieranie drzwi wymaga nieco wysiłku

plusy
– ładny wygląd
– dobrze zaplanowane wnętrze z możliwością regulacji półek, dużo miejsca
– solidne wykonanie
– duża szuflada na warzywa i owoce z regulatorem wilgotności powietrza. Dodatkowo wewnątrz przesuwany, oddzielny pojemnik
– dużo miejsca na drzwiach, bez problemu można zmieścić nawet bardzo wysoką butelkę
– łatwo wysuwalne półki i szuflady przez co czyszczenie jest proste i szybkie
– bardzo dobrze utrzymuje temperaturę
– przyjemne podświetlenie LED wewnątrz lodówki
– proste przełożenie strony otwierania drzwi (standardowo lodówka otwiera się z prawej strony)

Podsumowanie modelu KGN39VL31E może być tylko jedno. Nie trzeba wydawać fortuny na nową lodówkę. Bosch KGN39VL31E to solidny sprzęt w dobrej cenie. To nie tylko moje zdanie, ale świadczą też o tym bardzo pozytywne opinie użytkowników tego modelu.

[yasr_overall_rating size=”medium”]

(ogólna liczba wizyt - 35 998, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top