największy producent lodówek side by side - Samsung

Lodówka Samsung side by side – dobry wybór?

promocja na lodówki w MediaExpert

Czym wyróżnia się lodówka side by side? W dużym skrócie drzwiczki w takim sprzęcie są znacznie węższe, z powodu podzielenia lodówki na dwie części w linii pionowej. Zwykle po lewej stronie zlokalizowany jest zamrażalnik, natomiast po prawej – chłodziarka. O lodówkach side by side, ich plusach i minusach pisałem wcześniej w artykule „lodówka side by side – czy warto ją mieć”.

Dzisiaj czas na lodówki Samsung side by side. Wybór lodówek side by side koreańskiego producenta jest naprawdę imponujący, ale czym się one wyróżniają na tle innych marek?

Samsung jest liderem na rynku, jeżeli chodzi o ilość dostępnych lodówek w systemie side by side. Modele są bardzo różnorodne, od mniejszych, aż po prawdziwe giganty o pojemności powyżej 600 litrów. Przy zakupie takiej lodówki należy wziąć pod uwagę nie tylko wielkość kuchni, ale nawet trywialną szerokość otworu drzwiowego, który umożliwi jej umieszczenie w mieszkaniu. Warto zamawiając lodówkę side by side wymierzyć drzwi, żeby uniknąć kłopotu na miejscu.

Lodówka Samsung side by side – nowoczesne rozwiązania

Już od kilku lat lodówki Samsung od numeru 255L do 487L, wyposażone są w sprężarkę inwerterową tzw. kompresor digital inverter. Zdaniem producenta jest to rozwiązanie niemal niezawodne, o czym ma świadczyć gwarancja aż na dziesięć lat, którą na ten element daje producent. Z tego co wiem kompresory w lodówkach nie psują się tak często jak inne komponenty:)

Na czym polega innowacyjność kompresora digital inverter? W skrócie jest to system chłodzenia, pozwalający na zdecydowane zwiększenie wydajności energetycznej, zmniejszenie strat energii, a co za tym idzie, zminimalizowanie zapotrzebowania na nią aż o około 47 %, w porównaniu do rozwiązań starszych. Chłodziarko-zamrażarka korzystająca ze sprężarki inwerterowej, dostosowuje swoją pracę do czynników zewnętrznych, dzięki czemu maksymalny pobór energii następuje jedynie w okresie bardzo ciepłym. Zimą czy w czasie nocy obroty sprężarki spadają, co powoduje także zminimalizowanie poziomu hałasu. Lodówki Samsung side by side korzystają z digital inverter, firma jest światowym liderem w jego stosowaniu, co pozwala na nazwanie tych chłodziarek energooszczędnymi. Pamiętać jednak należy, że system side by side z natury ma większe zapotrzebowanie energetyczne (przez duże gabaryty), więc zastosowanie sprężarki inwertorowej wpływa bardziej na wyrównanie zużycia prądu w stosunku do modeli klasycznych.

Dużym plusem lodówek Samsung w systemie side by side, jest bardzo przejrzysty układ w środku lodówki. Dzięki niemu z łatwością sięgniemy po konkretny produkt i łatwiej zaplanujemy na przykład zakupy. Wszystkie modele Samsunga idealnie wykorzystują miejsce na drzwiczkach, ułatwiając chłodzenie butelek z napojami, czy mniej foremnych słoików.

Wiele osób decydujących się na zakup takiego typu lodówki, kieruje się dostępną w niej kostkarką do lodu. Również w produktach Samsung taka funkcja występuje. Trzeba pamiętać, że modele te potrzebują doprowadzenia wody za pomocą wężyka, co może być pewną niedogodnością w sytuacji sporego oddalenia od zlewu i wymagać może pomocy ze strony hydraulika. W Samsungach kostkarka często umieszczana jest na drzwiach lodówki, co umożliwia zaoszczędzenie sporej ilości miejsca wewnątrz. Dla większej rodziny jest to opcja idealna. Warto pamiętać, że typ kostkarki wykorzystywany w lodówkach side by side Samsung, wymaga stosowania filtra przeciwko zanieczyszczeniom mechanicznym (filtr węglowy). Co jakiś czas (około 6 miesięcy) trzeba go wymieniać, co jest dodatkowym kosztem około stu złotych.

Szerokość półek

Dla wielu osób sporym minusem lodówek side by side od firmy Samsung, jest mała szerokość półek. Dla mnie również sporym zaskoczeniem po otwarciu lodówki Samsunga side by side było wrażenie lekkiego ścisku. Jednak to tylko pozorne wrażenie, gdyż ten typ lodówek jest po prostu tak skonstruowany. Nie znaczy to jednak, że miejsca do przechowywania jest zbyt mało. Stanowi to jedynie o stronie wizualnej lodówki. Każdy z modeli Samsunga jest wystarczająco pojemny na potrzeby rodziny z dwójką dzieci. Jeżeli mamy jednak większe wymagania w tym zakresie, warto zdecydować się na droższy co prawda, ale większy model od Liebherra.

Designerska potęga

Jednym z najlepszych i co za tym idzie – najbardziej popularnym modelem Samsung side by side, jest Samsung RSH5ZLBG. Już na pierwszy rzut oka robi on piorunujące wrażenie. Całość jest pokryta czarnym szkłem, co daje efekt ekskluzywności, ale jednocześnie jest także praktyczne w użytkowaniu (choć nie unikniemy odcisków palców). Jeżeli tylko pasuje ono do stylu naszej kuchni (zdecydowanie nowoczesnego, w zabudowanie rustykalnej może zbytnio zdominować pomieszczenie), chociażby z tego względu rozważyć należy zakup tego konkretnego modelu. Jest on wyposażony w kostkarkę do lodu, dzięki której uzyskać można zarówno lód zwykły, jak i kruszony, co jest idealnym rozwiązaniem jeżeli lubimy przygotowywać koktajle. Dozownik do wody dostosowany jest do nawet wysokich szklanek, co rozwiązuje wiele problemów logistycznych związanych z przygotowaniem napoju. Bez problemu napełnimy nawet dzbanek.

czarny model lodówki Samsunga RSH5ZLBGDużym plusem Samsunga RSH5ZLBG, jest tak zwany mini barek, który pozwala na sięgnięcie po drobne przekąski czy napoje bez konieczności otwierania całych drzwi lodówki, co świetnie przeciwdziała stratom energetycznym i jest praktycznym rozwiązaniem na przykład na imprezy. Małym minusem jest to, że barek zrobiony jest z plastikowych elementów przez co trzeba uważać na zarysowania.

Również wnętrze tego modelu jest bardzo stylowe. Półki ze szkła hartowanego być może nie są szczególną nowością w chłodziarkach droższych, ale zawsze prezentują się ładnie, a dodatkowo pomagają w poszukiwaniach produktów wewnątrz. Przydatna jest także powiększona szuflada big box, która jest niezastąpiona do przechowywania większej ilości warzyw i owoców. Zazwyczaj szuflady dostępne w lodówkach standardowych są mało pojemne i niepraktyczne. Wygodą w mniejszych pomieszczeniach jest umożliwienie wyjęcia szuflad i półek bez konieczności otwierania drzwi na całą szerokość. Znowu, nie jest to novum, ale jednak miłe ułatwienie. Całe wnętrze chłodziarki jest świetnie zaplanowane, a dodatkowo mobilne w wygodny sposób, dzięki czemu można je dostosować do zmiennych potrzeb.

Innowacje technologiczne w modelu RSH5ZLBG

Czym jednak wyróżnia się model RSH5ZLBG? Bo o systemie No Frost nie trzeba chyba wspominać, to obecnie standard. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch niezależnych typów chłodzenia (Twin Cooling). Dzięki niemu produkty w zamrażarce są suche, natomiast w chłodziarce –lodówka Samsung side by side z systemem Twin Cooling wilgotne. To znacznie wpływa na jakość serwowanego jedzenia, zapobiegając między innymi uciążliwemu mieszaniu się zapachów.

Innym rozwiązaniem jest dodatkowa szuflada CoolSelect Zone, której parametry chłodnicze ustawia się niezależnie od reszty lodówki, dzięki czemu możliwe jest szybkie chłodzenie albo rozmrażanie, co na potrzeby rodziny ze dziećmi jest olbrzymim ułatwieniem. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie użytkowników.

Podsumowanie

Samsung RSH5ZLBG side by side wnętrze lodówkiZ całą pewnością Samsung side by side RSH5ZLBG ma bardzo dużo plusów. Czy są jednak jakieś minusy RSH5ZLBG? Nie ma lodówek idealnych. Z całą pewnością minusem może być cena. Jednak jest to sprzęt z wysokiej półki, który kosztować musi. Poza tym mowa jest o lodówce side by side. Model RSH5ZLBG kosztuje około 4800 złotych. Z pewnością nie jest to mała kwota, jednak pamiętać należy, że stanowi ona inwestycję na lata. Stosunek ceny do jakości w lodówkach Samsung side by side jest bardzo dobry.

Lodówki Samsung side by side w opiniach licznych klientów sklepów internetowych i stacjonarnych, wypadają bardzo dobrze. Spokojnie można powiedzieć, że taka lodówka będzie udanym zakupem, służącym przez wiele lat, jeżeli tylko dobrze przemyślimy nasze potrzeby i dostosujemy do nich wybrany model. Wiele ułatwień i nowoczesnych funkcji z pewnością uprzyjemni użytkowanie.

Największy wybór i najlepsze ceny lodówek Samsunga side by side znajdziesz tutaj. Niektóre modele (jak chociażby Samsung RS7778FHCSL, który jest w wyprzedaży do końca grudnia 2015) lepiej kupić tutaj, gdyż są o wiele tańsze (nawet kilkaset złotych ten sam model lodówki).

(ogólna liczba wizyt - 9 174, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top