czarna lodówka firmy Samsung

Samsung RL55VTEBG | Czarna lodówka od Samsung’a

promocja na lodówki w MediaExpert

Samsung przyzwyczaił nas do dobrego design’u. Czy jednak wspaniale wyglądająca czarna lodówka pozwala na stwierdzenie, że oprócz design’u Samsung zadbał o jakość i funkcjonalność modelu RL55VTEBG? Opinie użytkowników tej lodówki nie pozostawiają złudzeń. Jest to jedna z najlepiej ocenianych lodówek Samsung’a.

Dzisiejszy post dedykowany jest lodówce Samsung RL55VTEBG SVETA. Postanowiłem sprawdzić czy warto kupić czarną lodówkę Samsunga.

czarna lodówka od Samsung'aZacznijmy od wyglądu. Z zewnątrz wykonana z czarnego, eleganckiego szkła. Niebieski, dotykowy i bardzo czytelny wyświetlacz LED na górze lodówki oraz podświetlane uchwyty dopełniają obraz nowoczesnego sprzętu. Sterowanie dziecinnie proste. Ciekawą rzeczą jest tył modelu RL55VTEBG, gdyż jest zabudowany (nie widać charakterystycznych spiralek jak w innych lodówkach) co pozwala utrzymać lodówkę w czystości z każdej strony. Jeśli chodzi o utrzymanie w czystości czarnego szkła, nie ma z tym większego problemu. Pomimo połysku ślady palców nie są bardzo widoczne, a czyszczenie jest bezproblemowe (wystarczy zwykły ręcznik papierowy i gotowe).

Lodówka Samsung RL55VTEBG i jej funkcje

Rozmiar lodówki 60cm (szerokość), 200cm (wysokość), 64,6cm (głębokość). Pojemność lodówki netto to: chłodziarka 232 litry oraz zamrażarka 92 litry, co sprawia,że Samsung RL55VTEBG pomieści dużo. Klasa energetyczna to A+, czyli standard na rynku. Poziom hałasu 41 dB. Jak na lodówkę NoFrost o takich gabarytach nie jest to dużo. Kilka osób pisało, że lodówka jest słyszalna. Przeważająca część użytkowników uważa jednak,że lodówka pracuje cicho. Ważnym aspektem jest na pewno prawidłowe wypoziomowanie. Moim zdaniem 41 dB nie powinno nikomu przeszkadzać (chyba, że śpi tuż przy lodówce).

Szuflada CoolSelect Zone – niezależne sterowanie temperaturą pozwala na dłuższe zachowanie świeżości oraz wyglądu produktów. To co jest ciekawym rozwiązaniem w odróżnieniu od standardowych komór fresh to możliwość ustawienia 4 trybów pracy: mrożenie delikatne (-5°C), strefa zero (0°C) idealna do przechowywania warzyw i owoców, chłodzenie (3°C) oraz szybkie chłodzenie również (3°C). Takie zastosowanie pozwala na dostosowanie temperatury w szufladzie do aktualnie przechowywanych produktów.

No Frost – funkcja ta zapobiega osadzaniu się szronu na produktach i jednocześnie odprowadza wilgoć. Nigdy więcej rozmrażania!

Multi Flow – funkcja ta steruje przepływem zimnego powietrza wewnątrz chłodziarki tak, aby zapewnić jednakową temperaturę na każdej półce utrzymując tym samym optymalną temperaturę produktów.

Składana półka – jeszcze więcej miejsca dla produktów o większych gabarytach. Złożenie półki (możliwość 3-stopniowej regulacji) daje większą swobodę w momencie, kiedy tego potrzebujesz.

Dodatkowe funkcje, o których nie będę się rozpisywać to: szybkie mrożenie Power Freeze, funkcja „wakacje”, płytka szuflada w zamrażarce ułatwiająca przechowywanie takich rzeczy jak tacki z lodem, zioła, etc., bardzo wyraźne i nowoczesne oświetlenie LED, dzięki któremu znajdziesz wszystko bez problemu.

szuflada do zamrażania np. kostek lodoów

Z minusów jakie znalazłem – w kilku przypadkach (5 na około 200) awarii uległ zewnętrzny wyświetlacz, który w ramach gwarancji oczywiście zostanie naprawiony (duże prawdopodobieństwo, że jak w każdym sprzęcie trafił się wadliwy wyświetlacz). Dodatkowe wydłużenie gwarancji może być pomocne (jak w przypadku większości chłodziarko-zamrażarek) po zakończeniu standardowej gwarancji.
Boki lodówki zostały zrobione z pomalowanego na czarno metalu, który trochę się brudzi, te elementy mogłyby być lepiej wykończone.

Szuflady wewnątrz lodówki nie wysuwają się w 100% co może być utrudnieniem przy bardzo dużych gabarytach produktów. Z drugiej strony takie zastosowanie daje stabilność i gwarancję, ze szuflada z produktami nam nie wypadnie podczas załadunku.

Przed zakupem należy też wziąć pod uwagę fakt, że lodówka odprowadza ciepło bokiem, a nie tyłem. Jest to istotne, gdyż takie rozwiązanie wymaga minimum 5 cm odległości z jednej i drugiej strony oraz z tyłu.

czarna chłodziarko-zamrażarka Samsung

Samsung RL55VTEBG to jedna z najlepiej ocenianych chłodziarko-zamrażarek koreańskiego producenta. Jeżeli szukasz ładnego mebla do kuchni w czarnym kolorze, który przy okazji będzie spełniać swoje zadanie jako lodówka na pewno powinieneś wziąć pod uwagę model RL55VTEBG. Funkcjonalne i duże wnętrze, dobrze rozmieszczone półki, niezależnie sterowana szuflada na produkty takie jak mięso, ryby, owoce i warzywa, półka na butelki i oczywiście rewelacyjny wygląd to tylko niektóre plusy. Dodam jeszcze, że model ten świetnie sobie radzi z chłodzeniem, a to niewątpliwie najważniejsza funkcja 🙂
Nie jest to najtańszy model i z pewnością za taką cenę można kupić dobrego Liebherr’a czy Boscha, ale jeśli szukasz czarnej lodówki z piorunującym wyglądem, Samsung RL55VTEBG może być bardzo dobrym wyborem. Przeczytaj więcej opinii na temat modelu RL55VTEBG.

Najniższą cenę z darmową dostawą znajdziesz w tym sklepie

Ocena lodówki

[yasr_overall_rating size=”medium”]

(ogólna liczba wizyt - 22 721, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top