niemiecka lodówka Siemens

Lodówka Siemens KG39EAI40 niemiecki Bestseller

promocja na lodówki w MediaExpert

Lodówka Siemens KG 39EAI40 to jedna z najczęściej wybieranych lodówek przez Niemców. Oczywiście nie bez powodu. W Polsce lodówki Siemens nie są tak popularne jak Samsung czy nawet Bosch (który należy do tej samej grupy co Siemens), a szkoda bo to obecnie jedne z najlepszych lodówek na rynku. Dlaczego setki Niemców kupuje Siemens’a KG 39EAI40? Jakie zdanie na temat Siemens’a mają Polacy, którzy użytkują model KG 39EAI40? Odpowiedź w poniższym poście.

Lodówka Siemens KG49EAI40Lodówka Siemens KG 39EAI40 – piekielnie oszczędna, super pojemna

Jednym z kluczowych wyróżników tej lodówki Siemens jest super-oszczędność. Klasa A+++ i zaledwie 156 kWh rocznego zużycia plasuje model KG 39EAI40 na samym szczycie listy najbardziej ekonomicznych lodówek na rynku. Wielu użytkowników tej lodówki podkreśla fakt odczuwalnego obniżenia miesięcznych kosztów za prąd (roczny rachunek za prąd to tylko około 88 złotych!). Przy wzrastających cenach prądu to dobry wybór.

Zaledwie 38 dB generowanego hałasu powoduje, że Siemens KG 39EAI40 jest bardzo cichą lodówką. Zdarzały się co prawda komentarze mówiące, że lodówka jest słyszalna (może to być jednak spowodowane niepoprawnym wypoziomowaniem lub ustawieniem zbyt niskiej temperatury chłodzenia lub subiektywnym odczuciem, bo co oznacza słyszalna?) jednak przeważająca część użytkowników podkreśla jako plus niski poziom hałasu.

Pojemność i jeszcze raz pojemność. To jeden z największych plusów tej lodówki. Super przemyślane wnętrze oraz wymiary (wysokość 201,0 cm x szerokość 60,0 cm x głębokość 65,0 cm) sprawiają, że model KG 39EAI40 posiada bardzo dużo miejsca. Spokojnie wystarczy dla 3-5 osobowej rodziny. Pojemność netto 332 litry z czego pojemność chłodziarki wynosi 244 litry, a zamrażarki 88 litrów. W chłodziarce do dyspozycji mamy 5 półek (w tym półka flex z możliwością chowania-wysuwania) z opcją regulacji, 2 szuflady na owoce i warzywa oraz szuflada na mięso i ryby. Na drzwiach chłodziarki są 4 półki w tym jedna z opcją przesuwania góra-dół, co daje bardzo dużo miejsca nawet na wysokie butelki. W zamrażarce znajdują się 3 wysuwane szuflady w tym szuflada BigBox na bardzo duże produkty (cały indyk? nie ma sprawy).

Wygląd. Jak zwykle jest to kwestia gustu, ale moim zdaniem lodówka Siemens wygląda rewelacyjnie. Potwierdzają to również właściciele tego modelu. Drzwi ze stali nierdzewnej kolor Inox z powłoką Antifingerprint, która niweluje powstawanie odcisków palców. Lodówka posiada elektroniczny panel widoczny po otwarciu lodówki, którym można sterować temperaturą, etc. W środku bardzo estetyczne wykończenie. Lekko przeźroczyste szuflady pozwalają na szybką orientację co znajduje się w środku. Po prostu ładnie.

Jakość. Jak to w niemieckiej lodówce. Nic dodać, nic ująć. Bardzo solidne materiały. Nie znajdziesz tutaj kiepsko spasowanych plastików. Przeciwnie nawet pod ręką czuć jakość. Szuflady wysuwają się bez problemu, z łatwością. Szklane półki, bardzo dobre, jasne oświetlenie LED. Wszystko to co dobra lodówka mieć powinna.

Funkcje lodówki Siemens 39EAI40

CrisperBox – przechowuj warzywa i owoce jeszcze dłużej. Specjalna szuflada, w której możesz regulować wilgotność dzięki czemu warzywa i owoce przechowywane są w optymalnych warunkach. Opinie z jakimi się zetknąłem są jednoznaczne – owoce i warzywa rzeczywiście pozostają dłużej świeże i zachowują ładny wygląd.

szuflada CrisperBox na dłużej zachowuje świeżość warzyw i owoców

CoolBox – specjalnie zaprojektowana szuflada, w której temperatura jest o 2-3 °C niższa niż w pozostałej części chłodziarki przez co mięso i ryby możesz przechowywać 2 razy dłużej niż w lodówce bez tej funkcji.

LowFrost – technologia, która zapobiega osadzaniu się szronu w zamrażarce przez co na ściankach nie osadza się lód. Mam podobne rozwiązanie w lodówce Liebherr i sprawdza się bardzo dobrze.

Dodatkowo Siemens 39EAI40 posiada bardzo długi okres utrzymania temperatury w razie awarii prądu (aż 35 godzin!). Funkcja wakacje pozwala jeszcze bardziej ograniczyć pobór prądu i zużycie lodówki.
Szybkie obniżenie temperatury o dodatkowe 2 stopnie z funkcją superCooling zapobiega podwyższeniu temperatury wewnątrz chłodziarki po włożeniu większej ilości produktów.
Chcesz szybko zamrozić dużą ilość produktów? Żaden problem. Funkcja superFreezing obniży na odpowiedni czas temperaturę do – 30°C, aby szybko zamrozić produkty i nie dopuścić do wzrostu temperatury wewnątrz zamrażarki.

Oczywiście funkcji jest więcej, ale nie będę opisywać wszystkich takich jak chociażby alarm otwartych drzwi.

Minusy? Lodówka jest wysoka, więc osoby niższe mogą mieć problem ze swobodnym dotarciem do najwyższych półek. Powłoka Antifingerprint pomaga zapobiec w zostawianiu odcisków palców na drzwiach, ale nie w 100% (chyba nie ma jeszcze takiej lodówki). Odciski zostają jednak bardzo łatwo można je usunąć. Siemens zrobił świetny produkt i szukanie na siłę minusów nie ma sensu. Setki pozytywnych opinii na niemieckich stronach (na polskich zresztą też) mówią same za siebie.

Lodówka Siemens 39EAI40 to bardzo dobra alternatywa dla Liebherr’a i Miele. Jeżeli stawiasz na jakość, oszczędność, bardzo dobre wykonanie oraz funkcjonalność Siemens 39EAI40 jest dla Ciebie.

Sprawdź opinie oraz aktualną cenę.

Jeżeli planujesz zakup lodówki Siemens (musi być z funkcją NoFrost) do 30.09.2015 możesz skorzystać z promocji i odebrać premię 300 złotych.

(ogólna liczba wizyt - 30 776, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

2 komentarzy pod “Lodówka Siemens KG39EAI40 niemiecki Bestseller”

  1. Tomek - Najlepsze Lodówki

   Witam serdecznie,
   tak, model KG 39EAI40E ma możliwość zmiany strony otwierania drzwi.
   Pozdrawiam,
   Tomek

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top