Lodówka LG GBB930LBQZT – Combi klasy Premium

promocja na lodówki w MediaExpert

Lubię recenzować lodówki zaliczające się do klasy premium – zwykle poza ciekawymi funkcjami odznaczają się one również bardzo dobrym designem i wykończeniem. Nie inaczej jest w przypadku modelu GBB930LBQZT od marki LG. W tym artykule dokładnie przyjrzę się tej chłodziarce, oceniając, czy jest warta swojej ceny.

W ostatnim czasie na blogu ukazał się wpis dotyczący niezależnego testu 55 lodówek (znajdziesz go pod tym linkiem). Lodówki od LG zdobyły wysokie noty w zestawieniu fundacji PRO-TEST. Z tej okazji postanowiłem lepiej przyjrzeć się urządzeniom od tego producenta. Model, który dziś opisuję, nie brał udziału w testach; Uważam jednak, że zdecydowanie jest wart uwagi.

Lodówka może być ozdobą Twojej kuchni

Model GBB930LBQZT od razu przyciągnie Twój wzrok – wygląda imponująco. Klasyczna bryła chłodziarki sporo zyskuje przy zastosowaniu nietypowego koloru. W tym przypadku jest to Luminous Black, czyli lustrzana czerń, ozdobiona delikatnym wzorem. Miła odmiana od standardowej bieli lub bardzo popularnego inoxa. Nie jest to oczywiście rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej kuchni: polecałbym je raczej miłośnikom eleganckich i nowoczesnych wnętrz.

lodówka LG gbb930lbqzt

Miły dla oka okazuje się również wyświetlacz połączony z panelem sterującym, jak również uchwyt, ukryty w drzwiach chłodziarki i zamrażarki. Oba uchwyty są podświetlane przez chłodne LEDowe światło.

Solidny kompresor, czyli serce chłodziarki

Niejednokrotnie wspominałem już, jak ważnym elementem każdej lodówki jest kompresor. Tutaj LG zdobywa sporo punktów: dla modelu GBB930LBQZT gwarancja na tę część wynosi aż 10 lat. To zdecydowanie zachęca do zakupu i daje poczucie pewności, że nowy sprzęt nie okaże się nietrafionym wydatkiem.

Skąd tak długa gwarancja? Producent chwali się technologią „Inverter Linear Compressor” – co w wolnym tłumaczeniu oznacza sprężarkę liniową. Zastosowanie takiego kompresora pozwala na sporą oszczędność energii (nawet do 32%), a także wydłuża trwałość sprzętu.

Szuflady dedykowane do zadań specjalnych

Będąc na bieżąco z najnowszymi propozycjami producentów, trudno nie zauważyć, że szuflady dedykowane do przechowywania konkretnego rodzaju żywności stały się niezwykle popularne. Najczęściej w lodówkach można znaleźć jedną dużą szufladę, utrzymującą temperaturę odpowiednią dla wrażliwych produktów.

Chłodziarka GBB930LBQZT została wyposażona w dwie specjalne szuflady: Fresh Balancer oraz Fresh Converter. Pierwsza idealnie nadaje się do trzymania w niej warzyw i owoców; Druga może zostać odpowiednio zaprogramowana przez użytkownika. W lodówce znajdziesz panel sterujący, dzięki któremu nastawisz temperaturę szuflady odpowiednio dla mięs, ryb lub warzyw. Ta swoboda wyboru jest ciekawym rozwiązaniem: pozwala dopasować ustawienia do aktualnych zapasów produktów spożywczych.

Z szufladami wiąże się jeszcze jedna ciekawostka – mam tu na myśli technologię „Moist Balance Crisper” (autorskie rozwiązanie producenta). Za tą tajemniczą nazwą kryje się kratka, umieszczona w ściankach szuflady. Ma ona za zadanie zbierać nadmiar wilgoci, powstającej w procesie parowania wody z warzyw i owoców. Dzięki takiemu sprytnemu rozwiązaniu woda nie skrapla się na produktach spożywczych. Jednocześnie w szufladzie zostaje zachowany optymalny poziom wilgotności, co jest szczególnie ważne dla zachowania jędrności świeżych warzyw.

lodówka LG z systemem fresh balancer lg

Równomierne chłodzenie

W lodówkach starszego typu nierównomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza stanowiło spory problem. Na części półek temperatura była zbyt niska, na innych z kolei zbyt wysoka. Zależnie od położenia sprężarki, w jednej części lodówki zbierał się szron, w drugiej z kolei skraplała się woda.

Na szczęście w nowoczesnych modelach powietrze rozprowadzane jest bardzo równomiernie. Opisywana chłodziarka nie jest wyjątkiem. LG zastosowało tutaj technologię Multi Air Flow, opierając system chłodzenia na licznych kanałach umieszczonych w różnych miejscach urządzenia. W połączeniu z technologią Total No Frost daje to naprawdę dobre efekty. Chłodziarka nie wymaga rozmrażania, a wszystkie produkty przechowywane są w optymalnej temperaturze.

Unikalny system diagnozowania

W czasie użytkowania lodówek możesz napotkać różne problemy. Zwykle nawet drobna usterka wymaga wezwania fachowca, który podczas oględzin weryfikuje stan urządzenia i ustala sposób naprawy. Nie wszystkie awarie są jednak na tyle poważne, by wymagać ingerencji serwisanta (czasem wystarczy jedynie reset lub czyszczenie urządzenia).

LG postanowiło zaoferować użytkownikom nowy system diagnozowania problemów – Smart Diagnosis. By z niego skorzystać, wystarczy zadzwonić na infolinię LG a następnie położyć telefon komórkowy na chłodziarce. Urządzenie połączy się z komputerem, który sam zdiagnozuje usterkę i zaproponuje stosowne rozwiązanie.

Trzeba przyznać, że system brzmi dość ciekawie. Nie miałem jednak okazji przetestować go osobiście – jeśli macie jakieś informacje dotyczące Smart Diagnosis, zachęcam do podzielenia się nimi w sekcji komentarzy.

Pozostałe funkcje i specyfikacja

Powyżej opisałem najważniejsze cechy chłodziarki GBB930LBQZT, poświęćmy jednak jeszcze chwilę na analizę pozostałych informacji. Z pewnością warto zwrócić uwagę na pojemność urządzenia: wynosi ona 335 litrów netto (230 dla chłodziarki, 105 dla zamrażarki). Lodówka sprawdzi się więc nawet dla dużych rodzin, oraz osób, które lubią przechowywać produkty na zapas.

Klasa energetyczna oraz zużycie energii wypadają dość dobrze (A++, 246 kWh na rok). Poziom hałasu również nie powinien stanowić problemu: wynosi on 40 dBa, lodówka należy więc do dość cichych.

LG nie zapomniało o wbudowaniu alarmu ostrzegającego o otwartych drzwiach; w moim odczuciu poziom głośności alarmu plasuje się na odpowiednim poziomie, zależy to jednak oczywiście od osobistych preferencji.

Czy lodówka GBB930LBQZT ma jakieś wady?

Z pewnością. Nie ma lodówki idealnej, jednak ja podczas krótkiego testu nie natknąłem się na żadne problemy. Co więc może zniechęcać do zakupu? Mała ilość opinii innych użytkowników. Nie wiem jak lodówka LG będzie zachowywała się w dłuższej perspektywie czasu. Biorąc pod uwagę jednak opinie na temat lodówek LG, model GBB930LBQZT powinien zebrać pozytywne opinie.

Ten model jest dość nowy na rynku. Nie jest więc dostępny we wszystkich sklepach. Dokonałem krótkiego rozeznania i niestety nie natknąłem się na recenzje innych konsumentów – widocznie żaden posiadacz nowej lodówki LG nie skusił się jeszcze na pozostawienie opinii. Czy warto więc zaryzykować i zakupić model GBB930LBQZT? Moim zdaniem tak. Spośród wszystkich zalet ważna jest długa gwarancja na kompresor (chociaż nie jest to najczęściej psujący się element w lodówkach), oraz rozsądna relacja ceny do jakości wykonania.

Z uwagi na niską dostępność, opisaną lodówkę najłatwiej kupisz online. Najkorzystniejszą ofertę znajdziesz np. tutaj.

(ogólna liczba wizyt - 7 561, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

1 komentarz pod “Lodówka LG GBB930LBQZT – Combi klasy Premium”

  1. Idiotyczna szuflada z regulowaną temperaturą.Aby umyć pod nią trzeba odkręcić dwa wkręty i wypiąćwtyczkę. 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top