Samsung RB34K6032SS

Lodówka Samsung RB34K6032SS – trwała i pojemna

promocja na lodówki w MediaExpert

Jeśli szukasz pojemnej i eleganckiej lodówki w dobrej cenie, koniecznie zwróć uwagę na model RB34K6032SS od marki Samsung. Już jeden rzut oka na chłodziarkę wystarczy, by zauważyć, jak starannie została ona wykonana. Producent, reklamując ten model, chwali się wykończeniem klasy premium – i nie jest to przesada.

Przód lodówki został wyposażony w klasyczne drzwi w kolorze stali nierdzewnej, a cała powierzchnia ma delikatną, szczotkowana fakturę. Na środku drzwi umieszczono również elektroniczny panel, który dodaje sprzętowi nowoczesnego charakteru. Najlepsze kryje się jednak w środku.

Nie oceniaj po okładce – pojemność lodówki RB34K6032SS

lodówka RB34K6032SS

Muszę przyznać, że Samsung ponownie mnie zaskoczył – oczywiście pozytywnie. Model RB34K6032SS może pochwalić się następującymi wymiarami: 60 x 191,7 x 66,4 cm (szerokość, wysokość, głębokość). To dość standardowa wielkość dla klasycznej, jednodrzwiowej lodówki. Zaskakująca jest tutaj pojemność netto: aż 344 litry. Dla chłodziarki 246 litrów, dla zamrażarki 98. Dla porównania: na rynku można spotkać urządzenia o właściwie identycznych wymiarach, w których pojemność będzie mniejsza o nawet 32 litry!

Jeśli zajrzysz na oficjalną stronę producenta, przekonasz się że hasło „większa wewnątrz, taka sama z zewnątrz” towarzyszy większości nowych lodówek Samsunga. Producent nie chwali się dokładnie, jakie technologie są odpowiedzialne za to niemal magiczne zwiększenie pojemności – nic w tym jednak dziwnego. Nam pozostaje cieszyć się z tego, że model RB34K6032SS pomieści zakupy na cały tydzień, a przy tym wnętrze lodówki pozostanie uporządkowane i schludne.

Sądzę że pojemność chłodziarki i zamrażarki jest kluczowym aspektem przy wyborze lodówki dla rodziny. Opisywany model poleciłbym więc głównie dla rodzin z dziećmi, które robią duże zakupy, a jednocześnie nie mają wiele miejsca w kuchni, tak by zmieścić w niej np. lodówkę typu side by side. RB34K6032SS odnajdzie się świetnie nawet w kawalerce.

Cicha, niezawodna i trwała lodówka

Jak już wiesz z poprzednich wpisów, wybrane chłodziarki oceniam również pod względem trwałości. Wiem, że zakup nowego urządzenia wiąże się z niemałymi kosztami – przy wyborze lodówki sam chciałbym mieć poczucie, że inwestuję w sprzęt na wiele lat.

Opisywany model oferuje właśnie takie uczucie pewności, głównie za sprawą 10 letniej gwarancji udzielanej od producenta. Samsung chwali się zastosowaniem kompresora „Digital Inverter”, który inteligentnie dobiera szybkość pracy do jednego z 7 trybów. Dzięki temu oszczędza energię, nie generuje dużego hałasu, a do tego jest bardzo wytrzymały.

Przypomnę, że kompresor to bardzo ważny element w każdej lodówce – jego awaria właściwie uniemożliwia dalsza pracę urządzenia. Koszt naprawy często jest tak wysoki, że zupełnie nie opłaca się oddawać lodówki w ręce fachowca, a raczej należy pomyśleć o zakupie nowej lodówki. Tym bardziej cieszy mnie obietnica 10 letniej gwarancji od producenta: to pokazuje, że jest on pewny zastosowanej w urządzeniu technologii.

Jest oczywiście jedno ale… 10 lat gwarancji producent daje na kompresor. Lodówka jest relatywnie nowym produktem na rynku i nie wiemy do końca jak będą zachowywać się pozostałe elementy, na które standardowo masz 24 miesiące. Czas pokaże.

Najważniejsze funkcje: chłodzenie i mrożenie w lodówce Samsung

Zapewne zgodzisz się ze mną, gdy powiem, że najważniejszą cechą warunkującą jakość każdej lodówki jest skuteczność chłodzenia i mrożenia. To podstawowa funkcja, dzięki której produkty spożywcze mają szansę zachować doskonały smak i atrakcyjny wygląd przez długi czas.

O modelu RB34K6032SS można napisać krótko: chłodzi równomiernie. Stosowany przez Samsunga system, nazwany All-Around Cooling sprawia, że temperatura wewnątrz urządzenia jest stabilna. Technologia, którą tu zastosowano jest prosta: zimne powietrze dostaje się do wnętrza chłodziarki poprzez otwory umieszczone na kilku poziomach tylnej ścianki. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściwie nie musisz się przejmować, na której półce umieszczasz poszczególne produkty spożywcze (a w lodówkach starego typu miało to naprawdę spore znaczenie).

Pisząc o funkcjach chłodzących, nie mogę pominąć słynnej już technologii No Frost. Dzięki niej na ściankach urządzenia nie odkłada się szron i lód – nie trzeba więc już przeprowadzać żmudnego rozmrażania urządzenia co pół roku.

Osobiście mam lodówkę bez No Frost jednak uważam, że dobry system zapobiegania odkładania się szronu może być pomocny i daje pewną wygodę. Muszę wspomnieć, że technologia ta ma swoje wady. Starsze lodówki, bez No Frost zachowują wyższą wilgotność wewnątrz chłodziarki. W nowych lodówkach powietrze jest bardziej suche, przez co długo przechowywane warzywa, wędliny czy sery mogą stracić jędrność. Podkreślę raz jeszcze: tyczy się to raczej długiego przechowywania, dla mnie więc nie stanowi to problemu i mogę polecić technologię No Frost z czystym sumieniem.

Samsung RB34K6032SS – dodatkowe funkcje

Wspomnę teraz krótko o dodatkowych technologiach zastosowanych w lodówce RB34K6032SS. Ciekawym rozwiązaniem jest specjalna szuflada Fresh Zone, która utrzymuje temperaturę optymalną dla przechowywania mięsa i ryb.

RB34K6032SS Samsung

Te produty są szczególnie wrażliwe na wahania temperatury i źle znoszą zarówno zbyt wysokie, jak i zbyt niskie temperatury. Producenci lodówek w ostatnich latach zwrócili swoją uwagę na problem przechowywania wrażliwych składników – w większości nowych urządzeń znajdziesz szuflady dedykowane poszczególnym produktom spożywczym. Jak widać, Samsung nie pozostaje na tym polu w tyle, co jest zdecydowanym plusem.

Zwróćmy teraz uwagę na elegancki wyświetlacz, który znajdziesz na drzwiach chłodziarki. Pełni on funkcje informacyjne: podaje temperaturę panującą w chłodziarce i zamrażarce. To jednak nie koniec. Z pomocą panelu możesz również sterować ustawieniami urządzenia, czyli np. zmienić temperaturę lub skorzystać z dwóch bardzo przydatnych funkcji: Power Cool oraz Power Freeze. Odpowiadają one kolejno za tryb szybkiego chłodzenia i tryb szybkiego zamrażania. Bardzo przydatne w sytuacji, gdy zależy Ci na czasie.

model RB34K6032SS

Wrócę na chwilę do kwestii wyglądu lodówki. We wstępie chwaliłem design i wykonanie modelu RB34K6032SS, jednak nie wspomniałem o jednym miłym detalu. Jest nim oświetlenie uchwytu. Został on delikatnie oświetlony (chłodnym, niebieskim światłem). To tylko kwestia estetyki, nie odgrywa żadnej dodatkowej roli. Jednak trzeba przyznać: wygląda świetnie i z pewnością będzie ozdobą dla każdej kuchni.

Lodówka Samsung RB34K6032SS jest obecnie dostępna w wielu sklepach. Porównałem ceny i  zdecydowanie polecam zakup online: najlepszą ofertę znalazłem tutaj, gdzie trwa promocja i można otrzymać rabat przez co cena lodówki wychodzi najtaniej.

(ogólna liczba wizyt - 17 284, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top