Szwedzkie lodówki Electrolux

Lodówki Electrolux. Chłodziarko-zamrażarki ze Szwecji

promocja na lodówki w MediaExpert

Szwedzka firma Electrolux to największy na świecie producent urządzeń gospodarstwa domowego. Lodówki Electrolux produkowane są w Europie (głównie na Węgrzech, we Włoszech i Hiszpanii).

To potentat na rynku chłodziarko-zamrażarek ze średniej półki. W Polsce lodówki Electrolux cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego, bo chłodziarko-zamrażarki Electrolux są przystępne cenowo, a przeważająca ilość opinii jest na plus (chociaż jak wszędzie nie brakuje opinii negatywnych, jednak nie ma lodówek idealnych). Jeżeli coś jest częściej kupowane, to i zdecydowanie częściej komentowane, także w negatywny sposób.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lodówki Electrolux?

Lodówki Electrolux są praktyczne, funkcjonalne bez skomplikowanych funkcji. W rozmowie z jednym ze sklepów sprzedających lodówki Electrolux dowiedziałem się, że firma ta zazwyczaj nie wyposaża części chłodniczej w system NoFrost (zastępuje go inny system, który zapobiega powstawaniu szronu wewnątrz chłodziarki). System NoFrost znaleźć w zamrażarce czyli tam, gdzie najbardziej jest potrzebny. Dla mnie nie jest to żaden minus. Sam mam lodówkę Liebherr’a, która w chłodziarce nie ma NoFrost i jeszcze nigdy nie miałem problemu ze szronem.

Użytkownicy wielu typów lodówek Electrolux, szczególnie modelu ERB 29233 W (40 dB) narzekają na jego zbyt głośną pracę. Może to mieć znaczenie jeśli masz małą kuchnię połączoną z otwartym salonem. Spowodowane może to być również tym, że w niektórych przypadkach lodówka nie odstała wystarczająco długo po transporcie albo nie została odpowiednio wypoziomowana, co często jest przyczyną głośniejszej pracy.

Model ERB 29233 W jest dosyć popularny (wystarczy sprawdzić ilość opinii użytkowników) i w tym przedziale cenowym (model ERB 29233 W kosztuje około 1000 złotych) znajduje tyleż samo zwolenników, co przeciwników. Mowa jest tutaj jednak o bardzo budżetowej lodówce, więc i oczekiwania co do jej parametrów muszą być dostosowane do ceny.

przechowuj warzywa i owoce jeszce dłużej dzięki funkcji TwinTech Frost FreeElectrolux ma również w swojej ofercie droższe modele lodówek (największy wybór droższych modeli znajdziesz na stronie Media Expert), które miałem okazję zobaczyć.

Z zewnątrz wykonane solidnie. Wnętrze bardzo przestronne, dobrze zaplanowane. Jakość materiałów jak najbardziej akceptowalna (m.in. szklane półki).

Zastosowane technologie to m.in. TwinTech Frost Free,elastyczne dopasowanie pojemników w lodówce Elecrtrolux dzięki funkcji Custom Flex który zapewnia odpowiednią wilgotność w chłodziarce, FreeStore, który odpowiada za optymalną cyrkulację chłodnego powietrza, Frost Free, który zapobiega osadzaniu się szronu na ściankach zamrażarki, czy funkcja szybkiego mrożenia Action Freeze.

System Custom Flex pozwala na szybkie i proste przemieszczanie pojemników na drzwiach lodówki przez co z łatwością znajdziemy miejsce na różne produkty.

Lodówki Electrolux nie są naszpikowane nowinkami technologicznymi, lecz jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy podstawowe funkcje lodówki powinny być w pełni wystarczając. Z pewnością plusem sprzętu Electrolux jest dobrze przemyślany rozkład wewnętrzny, który pozostawia dużą swobodę w aranżacji.

Ergonomia wnętrza została przez firmę dopracowana do wysokiego poziomu. Również wygląd zewnętrzny nie pozostawia w zasadzie żadnych uwag.

Design lodówek Electrolux jest prosty, lekko kanciasty, ale taki styl jest ponadczasowy, zawsze modny i stać się może odpowiednią ozdobą kuchni, również otwartej na salon.

Lodówki Electrolux do zabudowy

Coraz więcej osób decyduje się na zabudowę lodówki. Sprzyja to utrzymaniu większej spójności we wnętrzu oraz dostosowaniu sprzętu do architektury pomieszczenia. Oczywiście, Electrolux w swoim asortymencie również proponuje lodówki przeznaczone do zabudowy.

Szczególnie popularnym modelem, cieszącym się dobrymi opiniami użytkowników jest model ENN2854COW. Zapewnia ona dużą pojemność chłodzenia – 200 litrów i zamrażania – 63 litry, co jest wystarczające na potrzeby czteroosobowej rodziny. Jest energooszczędny (klasa A++ z rocznym użyciem prądu zaledwie 233 kWh), przy jednoczesnym odpowiednim poziomie chłodzenia.

Lodówka ENN2854COW jest stosunkowo cicha (39 dB). Model ENN2854COW wyposażony jest w szufladę na warzywa z kontrolą wilgotności co pozwala na dłuższe przechowywanie warzyw w optymalnych warunkach. Posiada regulowane półki i dobre oświetlenie wnętrza.

Pojemna, przemyślana lodówka z bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Najczęściej wymieniane plusy i minusy

Generalnie firma Electrolux to średnia półka na rynku lodówek i warto o tym pamiętać przy analizowaniu plusów, a szczególnie minusów. Z pewnością najwyższe modele Electrolux’a będą przejawiać więcej plusów i mniej minusów niż tańsze modele szwedzkiej firmy.
Najczęściej wymieniane plusy:
– przystępna cena i dobry stosunek cena/jakość
– ładny wygląd
– funkcjonalność
– przestronne wnętrze
Najczęściej wymieniane minusy:
– głośna praca
– jakość wykonania (szczególnie tańszych modeli)

Czy warto kupić lodówkę Electrolux?

Oczywiście, że tak. Jest to marka godna rozważenia, tym bardziej przy kierowaniu się określonymi widełkami finansowymi.

Jeżeli nie chcesz inwestować zbyt wiele w lodówkę to zakup Electrolux’a może okazać się bardzo dobrym wyborem. Jeżeli jednak szukasz najwyższej jakości i/lub zależy Ci na dodatkowych funkcjach, wówczas warto przemyśleć zakup lodówki innej marki takiej jak lodówki Liebherr, lodówki Bosch, czy Siemens. Jeśli zależy Ci na dużej ilości nowinek technicznych na pewno warto zastanowić się nad lodówką Samsung.

Budżetowe modele Electrolux nie są naszpikowane elektroniką, spełniając w zasadzie podstawowe funkcje, ładnie przy tym wyglądając i nie pochłaniając zbyt wielkich zasobów finansowych.

Sprawdź ofertę lodówek Electrolux.

(ogólna liczba wizyt - 14 827, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top