chłodziarko-zamrażarka Bosch KDN42VL20

Lodówka Bosch KDN42VL20 z kostkarką i górnym zamrażalnikiem

promocja na lodówki w MediaExpert

Przyszedł czas na coś z innej półki. Dosłownie, ponieważ ta najwyższa półka w chłodziarce BOSCH KDN42VL20 należy do zamrażarki. W tym przypadku niemiecki producent odwrócił nieco ułożenie, do którego wiele osób się już przyzwyczaiło. W tym modelu lodówki Bosch zamrażarka znajduje się na górze. To idealny wariant, dla osób, które często korzystają z mrożonych produktów.

Klasyka i prostota wykonania

Bosch od lat produkuje lodówki w klasycznych, prostych kształtach. Z drugiej strony po co na siłę kombinować i zmieniać coś co się sprawdza? Osobiście lubię prosty design marek takich jak Liebherr, Bosch czy Siemens. Proste, ale bardzo eleganckie. Wracając do modelu KDN42VL20, drzwi jak i boki wykonane są w kolorze inox metalic. Stronę otwierania lodówki możemy zmienić. To dobre i praktyczne rozwiązanie. Długie klamki umieszczone z lewej strony podkreślają prostotę wykonania chłodziarko-zamrażarki, ale też znacznie ułatwiają jej otwieranie. Praktyczne, ale czuć też jakość. Pionowe uchwyty wykonane są z aluminium, a nie plastiku. Bosch w tym przypadku postawił na średni rozmiar. Rozmiar lodówki idealnie wpisuje się w potrzeby niewielkiej rodziny. Chłodziarka ma 170cm wysokości, 70cm szerokości oraz 65cm głębokości. Między innymi dzięki takim rozmiarom chłodziarka posiada pojemność 254 litrów, a zamrażarka 78 litrów. Lodówka posiada z przodu kółka oraz rolki z tyłu. To bardzo pomocne, nie tylko kiedy coś wpadnie nam pod lodówkę, ale też wtedy gdy trzeba co jakiś czas odkurzyć najbardziej skryte zakamarki kuchni.

Tuż po otwarciu drzwi lodówki Bosch KDN42VL20 robi się bardzo jasno

lodówka Bosch KDN42VL20 - funkcjeWidziałem wiele lodówek. Ale Bosch robi to naprawdę dobrze. Mowa oczywiście o oświetleniu. Ile razy próbowałeś w nocy znaleźć coś do przegryzienia? Mi się to czasami zdarzało i wiem jak dobre oświetlenie pomaga w odnajdywaniu produktów w lodówce 🙂 Bosch zastosował oświetlenie LED wewnątrz chłodziarki.

Od razu zwróciłem uwagę na oświetlenie i muszę przyznać, że robi wrażenie. Po otwarciu drzwi lodówki nie miałem żadnego problemu by w kilka sekund znaleźć właściwy produkt.

Kolejna rzecz która rzuciła mi się w oczy to wykonanie półek. Półki są wykonane z myślą o trwałości i bezpieczeństwie. Trzeba się mocno postarać, aby uszkodzić hartowane szkło. To zasługa zastosowania systemu Safety Glass.

Skoro zajrzałem już do środka nie mogę nie wspomnieć o komorach świeżości. 2 szuflady oznaczone napisami Vita Fresh są podzielone na 2 strefy wilgotności powietrza.

Jedna z nich przeznaczona jest do przechowywania mięsa, ryb, serów i wędlin. Natomiast druga komora to strefa przystosowana idealnie do przechowywania warzyw i owoców. Dzięki wyższej wilgotności tworzy ona świetny klimat do trzymania w niej warzyw i owoców. Dzięki Vita Fresh żywność pozostaje świeża nawet 3 razy dłużej.

komory Vita Fresh to świeże produkty na dłużej

Bosch zadbał o to, by cała chłodziarko-zamrażarka posiadała odpowiednią temperaturę. Mowię o systemie Multi Air Flow dzięki któremu chłodne powietrze jest rozprowadzane równomiernie po całym urządzeniu. To rozwiązanie sprawia, że produkty nie zsychają się.

Szybkie i smaczne drinki – poznaj funkcje modelu KDN42VL20

Zamrażarka umieszczona w górnej części lodówki z pewnością przyda się osobom, które często korzystają z mrożonych warzyw, owoców i… często robią imprezy 🙂 Każdy z nas choć raz w życiu doświadczył niezapowiedzianej wizyty znajomych. Jeżeli będziesz chciał swoim gościom zaserwować dobre drinki, Bosch model KDN42VL20 z pewnością Ci w tym pomoże. Zamrażarka wyposażona jest w IceTwister. Bosch znów postawił na prostotę i zrobił to naprawdę dobrze. Podczas nalewania wody do kostkarki woda nie wylewa się, a jedno napełnienie daje nam 20 kostek lodu. Proste.

Zaplanuj mrożenie

Wartą uwagi funkcją jest także SuperFreezing. W praktyce oznacza to szybkie chłodzenie produktów. Dobre rozwiązanie w szczególności jeśli zrobiłeś duże zakupy i chcesz je szybko zamrozić. Świetnie sprawdza się w upalne dni, ale nie tylko. Dzięki tej funkcji lodówka uaktywni wszystkie rezerwy zimna, po to by obniżyć temperaturę. Gdy chłodziarka osiągnie optymalny poziom temperatury urządzenie samo zmieni tryb pracy na normalny. Potrafi zamrozić 8kg produktu w zaledwie 24 godziny.

Lodówka wyposażona jest także w  coraz bardziej popularny w urządzeniach tej klasy system No Frost. Dzięki niemu w urządzeniu, poprzez zmniejszenie wilgotności, nie pojawia się na ściankach lód.

Minusy? Należy jednak pamiętać o rzeczach, które Bosch mógłby poprawić. Jednym z minusów będzie nienajwyższa klasa energetyczna, która jest na poziomie A+. W tej cenie znalazłem lodówki z klasą A++ (udało mi się znaleźć nawet Liebherr’a). Oczywiście pod uwagę należy brać całość, ale A++ byłaby mile widziana.

Biorąc pod uwagę dzisiejsze standardy lodówka BOSCH KDN42VL20, praca lodówki może być odczuwalna. Głośność z jaką pracuje wynosi 43 dB. Jeśli masz bardzo małą kuchnię w pobliżu sypialni warto wziąć to pod uwagę.

Lodówka BOSCH KDN42VL20 to nowoczesne rozwiązania, solidna jakość wykonania, przemyślane wnętrze i funkcjonalność. Z pewnością sprawdzi się w każdej kuchni. Uważam, że stosunek jakość/cena jest tutaj jak najbardziej zachowana. Jeśli nie chcesz wydawać więcej na lodówkę i potrzebujesz chłodziarko-zamrażarki, która ma spełniać swoje oczekiwania, ten model jest dla Ciebie.

Najniższą cenę tej lodówki znalazłem tutaj.

(ogólna liczba wizyt - 5 298, liczba wizyt w dniu dzisiejszym - 1)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top